Rossiya harbiylari Ukraina qurol-yarog‘ zavodining ishlab chiqarish binolari va Ukraina Qurolli kuchlarining o‘q-dorilar omborlariga zarba berdi. Bu haqda Rossiya Mudofaa vazirligi xabar bermoqda.
"Harbiy aerodromning infratuzilma ob’ektlari va Ukraina harbiy-sanoat kompleksi qurol-yarog‘ ishlab chiqaruvchi korxonasining ishlab chiqarish binolari shikastlangan”, — deyiladi xabarda.
Boshqa nishonlarga hujumchi dronlari ishlab chiqariladigan ustaxonalar, ukrainalik jangarilar uchun ta’minot bazasi hamda raketalar va o‘q-dorilar omborlari ham kiritilgan. Bundan tashqari, 157 ta hududda dushmanning ishchi kuchi va texnikasi jamlangan. Zarbalarda operativ-taktik aviasiya, dronlar, raketa kuchlari va artilleriya ishtirok etdi.
So‘nggi 24 soat ichida, Mudofaa vazirligi qo‘shimcha qilganidek, dushman Rossiyaning Donbassni himoya qilish bo‘yicha maxsus operasiyasi olib borayotgan hududlarda 1250 dan ortiq jangarisini yo‘qotdi.