Koreyada mehmonxona qurilishida sodir bo‘lgan yong‘inda olti kishi halok bo‘ldi
Janubiy Koreyaning janubi-sharqidagi port shahri Pusan shahridagi mehmonxona qurilishida sodir bo‘lgan yong‘in oqibatida olti ishchi halok bo‘ldi, 25 nafari jarohat oldi.
Janubiy Koreyada prezidentni qo‘llab-quvvatlagan mitingda 40 kishi hibsga olindi
Bu haqda Yonhap xabar beradi .
Janubiy Koreya yashil transport sanoatiga 14 milliard dollardan ortiq sarmoya kiritadi
Janubiy Koreya hukumati mahalliy ishlab chiqarishning ekologik toza avtomobillar va akkumulyatorlarning raqobatbardoshligini oshirish bo‘yicha keng qamrovli rejani e’lon qildi, deb xabar berdi Business Korea.
Janubiy Koreyadagi mitinglar kechgacha davom etdi
Bu haqda muxbir xabar bermoqda TASS voqealar joyidan.
Janubiy Koreyada 7 kunlik motam e’lon qilindi
Janubiy Koreya hukumati samolyot halokati munosabati bilan 4 yanvargacha 7 kunlik milliy motam e’lon qildi.
Janubiy Koreya prezidenti hibsga olinishi mumkin
Janubiy Koreya prezidenti Yun Sok Yol harbiy holat joriy etish bo‘yicha ish yuzasidan chaqiruvga e’tibor bermagan va Korrupsiyaga qarshi tergov bo‘limiga bormagan.
Yonhap: Janubiy Koreya prezidenti impichmenti bo‘yicha Konstitusiyaviy sudning ilk majlisi 27 dekabrda o‘tkaziladi
Koreya Respublikasi Konstitusiyaviy sudi 27 dekabr kuni prezident Yun Sok Yolning impichmenti bo‘yicha dastlabki sud majlisini o‘tkazishi kerak.
Janubiy Koreya Rossiyaning 11 nafar jismoniy shaxsi va 15 ta tashkilotiga qarshi sanksiyalar kiritdi
Janubiy Koreya Tashqi ishlar vazirligi Seul tomonidan Rossiyaning 11 nafar jismoniy shaxsi va 15 ta tashkilotiga qarshi sanksiyalar joriy etilganini ma’lum qildi.
Janubiy Koreya parlamenti prezidentga impichment e’lon qildi
Janubiy Koreya parlamenti prezidentning impichmentini qo‘llab-quvvatladi.
Janubiy Koreya prokuraturasi mamlakat prezidenti Yun Sek Yolni davlatga xiyonat qilishda gumonlanuvchi deb topdi
Bu xaqda Yonhap agentligi xabar berdi .