Britaniya qirg‘oqlarida kema va tanker to‘qnashib ketdi
Buyuk Britaniya sohillarida neft tankeri yonib ketdi.
Buyuk Britaniya O‘zbekistonning JSTga a’zo bo‘lish jarayonini to‘liq qo‘llab-quvvatlashini bildirdi
Bu haqda «Dunyo» xabar berdi.
Britaniya bankrotlik yoqasida
Frostning ta’kidlashicha, Britaniya falokatga yuz tutmoqda, chunki mamlakat bankrotlik yoqasida. Uning so‘zlariga ko‘ra, byudjetni to‘ldirishning barcha mumkin bo‘lgan usullari vaziyatni yanada og‘irlashtiradi.
«Breksit»dan so‘ng birinchi marta Britaniya bosh vaziri YEI sammitida qatnashdi
Bu haqda BILD xabar berdi.
Britaniyada uch qizni o‘ldirgan o‘smir 52 yillik qamoq jazosiga hukm qilindi
Bu haqda Sky News xabar berdi .
Britaniya Ukraina tufayli mamlakat armiyasida inqiroz boshlanganini e’lon qildi
Bu haqda harbiy tahlilchi Aleksandr Merkuris Duran YouTube kanalida aytib o‘tdi .
Britaniya rasmiylari TikTokni taqiqlamoqchi emas
London TikTok ijtimoiy tarmog‘ini taqiqlashni rejalashtirmayapti, deb yozadi Britaniya hukumati .
Rossiya elchixonasi Britaniyaning yangi sanksiyalariga izoh berdi
Bu haqda Rossiyaning Londondagi elchixonasi sharhida aytildi , deb xabar beradi RIA Novosti .
Buyuk Britaniyada yuzlab maktablar yomon ob-havo tufayli yopilgan
"Bredford okrugi kengashi 175 ta maktab yopilganini, Lidsda esa 100 ga yaqin maktab yopilganini yoki ochilishi kechiktirilganini xabar qildi", deyiladi hisobotda.
Britaniya diplomati Rossiyaga qarshi sanksiyalar muvaffaqiyatsizlikka uchraganini e’lon qildi
Bu haqda Britaniya diplomati Yan Proud Amerikaning Responsible Statecraft jurnali uchun maqolasida aytib o‘tdi .
Ilon Maskning otasi Britaniya bosh vaziri fevralgacha iste’foga chiqishini aytdi
Errol Mask Britaniya leyboristlar hukumatining olti oylik hokimiyatdagi faoliyatini tanqid qildi.
Britaniya qo‘shinlarining 20 foizi sog‘lig‘i tufayli jang qila olmaydi
Qayd etilishicha, Britaniya quruqlikdagi kuchlari, dengiz floti va havo kuchlari harbiy xizmatchilari orasida 10 ming kishi “tibbiy sabablarga ko‘ra qurolli kuchlarni joylashtirishda qatnashish uchun yaroqsiz” deb topilgan. Yana 15 mingga yaqin harbiy xizmatchilarning sog‘lig‘i bilan bog‘liq ma’lum cheklovlar mavjud. Hozirda 71,3 ming kishidan iborat qirollikning quruqlikdagi qo‘shinlarida atigi 55 ming askar va ofiser (quvvatning 77 foizi) jangovar harakatlarda qatnashish uchun to‘liq tayyor.