Erdo‘g‘on muxolifatga: "Turk xalqining asablari bilan o‘ynashmang"
Turkiya prezidenti Rajab Toyyib Erdo‘g‘on mamlakatdagi norozilik namoyishlari fonida muxolifatni turk xalqining “asablari bilan o‘ynashmaslikka” chaqirdi.
Turkiya CHP hibsga olingan Imomog‘luni prezidentlikka nomzod qilib ko‘rsatdi
Bu haqda siyosiy kuchning Facebook ijtimoiy tarmog‘idagi bayonotida aytiladi.
Istanbulda o‘n minglab odamlar namoyishga chiqdi
Bu haqda Associated Press xabar berdi .
Turkiya adliya vazirligi rasmiy bayonot berdi
Turkiya adliya vazirligi mamlakatda bo‘layotgan voqealar yuzasidan matbuot uchun rasmiy bayonot berdi.
Numan Kurtulmush: Turkiya tez orada terrordan tozalanadi
Turkiya Buyuk Millat Majlisi (TBMM) raisi Numan Kurtulmush an’anaviy iftorlik marosimida so‘zlagan nutqida.
Istanbul: bu odamlar nima uchun navbatda turibdi ekan?
Muqaddas Ramazon oyi kirishi munosabati bilan Istanbul shahridagi «Xirqai sharif» jome’ masjidi mehmonlar uchun o‘z eshiklarini ochdi. Masjidga kelgan ziyoratchilar mo‘’tabar bisot – Muhammad sollallohu alayhi va sallamning xirqalarini tomosha qilishi mumkin.
Erdog‘an: Biz 40 yillik terror balosidan xalos bo‘lishga juda yaqinmiz
Bu haqda Turkiya prezidenti Rajab Toyyib Erdo‘g‘on Beshtepedagi Milliy ko‘rgazmalar zalida qilgan chiqishida aytdi.
Turkiyada odam savdosi qurboni bo‘lgan ikki qiz O‘zbekistonga olib kelindi
Qizlarni aldab chaqirtirgan va ularni shahvoniy ishlarga jalb qilgan shaxslar Turkiyada hibsga olindi.
Turkiya Ukrainaga o‘z tinchlikparvar kuchlarini yuborishi mumkin
Milliyet nashri manbasiga ko‘ra, Turkiya Mudofaa vazirligidagi mansabdor shaxs shunday degan: "Hozircha konseptual asosga ega bo‘lmagan bu tashabbus turli kanallarda tilga olinayaati. Agar u mintaqaviy barqarorlik va tinchlikni ta’minlash uchun zarur deb topilsa, u holda tegishli tomonlar bilan o‘zaro baholanadi." — deya aniqlik kiritdi nashrning Turkiya Mudofaa vazirligidagi manbasi.
Erdog‘an: Turkiya terrorizmga qarshi kurashda dunyodagi eng qat’iy davlatlardan biri
Bu haqda Turkiya prezidenti Rajab Toyyib Erdo‘g‘an shahidlar oilalari va faxriylar bilan uyushtirilgan iftorlik chog‘ida so‘zlagan nutqida aytdi.
Turkiya O‘zbekistonga yangi elchi yubordi
Bu haqda vazir Telegram kanalida yozdi.
Turkiyada shartli kirish tartibi bekor qilindi — Bosh konsulxona
Turkiya 2025 yil fevraldan boshlab shartli kirish (şartlı giriş) tartibini bekor qildi. Bu haqda O‘zbekistonning Istanbuldagi Bosh konsulxonasi xabar berdi.
Turkiyada PKKga aloqadorlikda gumon qilingan 282 kishi hibsga olindi
Bu haqda mamlakat ichki ishlar vaziri Ali Yerlikaya “X” ijtimoiy tarmog‘ida ma’lum qildi.
Malayziya Bosh vaziri: Turkiya geosiyosiy kuchga aylandi
Bu haqda Malayziya bosh vaziri Anvar Ibrohim ma’lum qildi.
Turkiya elchisi O‘zbekistondagi missiyasini yakunlamoqda
O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov O‘zbekistondagi diplomatik missiyasini yakunlayotgan Turkiya elchisi Olgan Bekarni qabul qildi.
Istanbuldagi ikki qavatli zavod binosida yong‘in chiqdi
Bu haqda TRT Haber telekanali xabar bermoqda .
Turkiyada o‘g‘ri 3 kg oltin o‘g‘irlab, o‘sha do‘konda 3 kun yashirindi
U o‘g‘rilik qilgandan so‘ng polisiyadan qochib, uch kun davomida do‘konning ventilyasiya shaxtasida yashiringan.
Turkiya o‘smirlarga ijtimoiy tarmoqlardan foydalanishni taqiqlamoqchi
Turkiya hukumati 2025 yilgacha 16 yoshgacha bo‘lgan bolalarning ijtimoiy tarmoqlardan foydalanishini taqiqlovchi qonunlar qabul qilishni rejalashtirmoqda.
O‘zbekiston, Turkiya va Ozarbayjon o‘rtasida Anqara deklarasiyasi imzolandi
Turkiyaning Anqara shahrida O‘zbekiston, Turkiya va Ozarbayjonning tashqi ishlar, savdo, iqtisodiyot va transportga mas’ul vazirlarining 2-uch tomonlama uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Turkiyadagi yana bir binoda yong‘in sodir bo‘ldi
Turkiyaning Alanya shahrida qurilayotgan mehmonxonada yuz bergan yong‘in deyarli nazoratga olindi, uch ishchi qutqarildi, deb xabar berdi A Haber telekanali.
Turkiya matbuoti tog‘-chang‘i kurortidagi mehmonxonada sodir bo‘lgan yong‘in sabablarini ma’lum qildi
Turkiyaning Bolu viloyatidagi Grand Kartal mehmonxonasida 78 kishining hayotiga zomin bo‘lgan yong‘in oshxonadan boshlangani taxmin qilinmoqda.
Erdo‘g‘on yig‘lab yubordi
Turkiya prezidenti Rajab Toyyib Erdo‘g‘on tog‘-chang‘i kurortidagi fojia qurbonlari bilan xayrlashayotganda yig‘lab yubordi. Tegishli kadrlar RIA Novosti tomonidan e’lon qilingan .
Turkiya kurortidagi yong‘in qurbonlari soni 76 kishiga yetdi
Bu haqda mamlakat ichki ishlar vazirligi rahbari Ali Erlikaya ma’lum qildi, deb yozadi “RIA Novosti” .
2025 yilning 22 yanvari Turkiyada milliy motam kuni deb e’lon qilindi
Bolu viloyatidagi chang‘i markazida joylashgan mehmonxonada chiqqan yong‘in oqibatida 66 kishi halok bo‘ldi, 51 kishi jarohatlandi.