Samarqandda 1 apreldan ichimlik va oqova suv xizmatlari narxi oshirilmoqda
Samarqand viloyatida 1 apreldan ichimlik va oqova suv xizmatlari yangi tariflari kuchga kiradi.
Samarqandda tadbirkorning 1,7 mlrd so‘mi talon-toroj qilindi
Samarqand shahrida tadbirkorning 1,7 mlrd so‘mlik mulkini talon-toroj qilgan shaxslar fosh etildi.
Jomboydan Urgutga temir yo‘l quriladi
Samarqand viloyati Jomboy tumanidan Urgutga yangi temir yo‘l qurilishiga start berildi. Uzunligi 50 kilometrlik temir yo‘l liniyasi Jomboy tumanidagi “MAN” zavodi yaqinidan boshlanadi. Jomboy, Samarqand, Toyloq va Urgut tumanlarida bekatlar tashkil etiladi.
Samarqanddagi chiqindixonada chala tug‘ilgan chaqaloq o‘ligi topildi
Holat yuzasidan Samarqand shahar IIB tomonidan surishtiruv ishlari boshlangan.
Samarqandda ko‘p yillik chinor daraxti kesib tashlandi
Samarqand viloyatining Toyloq tumanida fuqaro hech qanday ruxsatnomasiz noqonuniy tarzda ko‘p yillik chinor daraxtini kesib tashladi. Daraxt kesilishi oqibatida tabiatga 115 125 000 so‘m zarar yetkazilgan.
Samarqandda fuqaro kamayib borayotgan ilon bilan tomosha ko‘rsatib yurgani aniqlandi
Ishtixon tumanida yashovchi fuqaro B.M tomonidan Xalqaro qizil kitobga kiritilgan mamlakatga noqonuniy yo‘l bilan olib kirilgan Yo‘lbars pitonini saqlab kelib ta’lim maskanlarida tomoshalar quyib kelayotganligi ma’lum bo‘ldi.
Adiz Boboyev Samarqand viloyati hokimi vazifasini bajaruvchi etib tayinlandi
Samarqand shahrida 28 noyabr kuni Xalq deputatlari Samarqand viloyati kengashining navbatdan tashqari sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Camarqandda “Gentra” beton to‘siqqa urilib ag‘darilib ketdi
Hodisa oqibatda haydovchi turli darajada tan jarohati olib tuman tibbiyot birlashmasiga murojaat qilgan.
Talvasami yoki zaharlanish: Samarqanddagi shifoxonada bolakay vafot etdi
Samarqand viloyati Pastdarg‘om tumanida yashovchi oilaning 3 nafar a’zosi ya’ni er-xotin va 5 yoshli bolasi ovqatdan zaharlanish tashxisi bilan TTBning yuqumli kasalliklar bo‘limiga yotqizilgan.
Samarqanddagi “Omonqo‘ton” bog‘iga zo‘ravonlik bilan kirib, daraxtlarga jiddiy shikast yetkazishgan
Ma’lum bo‘lishicha, 5 nafar fuqaro Milliy bog‘ga «Yo‘lsoy» bo‘limida joylashgan sobiq oromgoh hududi orqali ruxsatsiz va hech qanday hujjatsiz ekskavator va buldozerlar bilan kirib borgan.
Samarqandda erkak 5 yashar o‘g‘lini ayamay tepib yiqitdi (VIDEO)
Ayni kunlarda “Voyaga yetmagan bolaga shafqatsiz munosabatda bo‘lgan otani”ning kuzatuv kamerlariga muhrlanib qolgan videosi Ijtimoiy tarmoqlar orqali tarqalib, keng jamoatchilik e’tirozlariga sabab bo‘ldi.
Samarqandda rahbar shaxs 1 milliardga yaqin kredit mablag‘ini "jig‘ildoniga urdi"
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 167-moddasi (o‘zlashtirish yoki rastrata yo‘li bilan talon-toroj qilish) bilan jinoyat ishlari qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.