Andijon aeroporti muntazam reyslarni qayta tikladi
Shu yilning 20 mart kuni Andijon xalqaro aeroporti «Silk Avia» aviakompaniyasining birinchi US601 yo‘lovchi reysini qabul qildi. Bortida 63 yo‘lovchi bo‘lgan samolyot Toshkent vaqti bilan soat 12:13 da qo‘ndi.
Andijonda suyultirilgan gaz mahsuloti noqonuniy saqlanayotgan “bunker“ faoliyatiga chek qo‘yildi
“Hududgaz Andijon“ gaz ta’minoti filiali komplayens nazorat tuzilmalari, gaz ta’minoti bo‘limi, Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti va huquq-tartibot organlari xodimlari hamkorlikda suyultirilgan gaz ta’minotidagi qonunbuzilish holatlarini aniqlash bo‘yicha o‘rganish o‘tkazildi.
Andijonda kitobxon onalarning kommunal to‘lovlari to‘lab beriladi
Andijon tuman hokimi Boburjon Yuldashev onalar o‘rtasida kitobxonlik musobaqasini o‘tkazish tashabbusi bilan chiqdi. Uning aytishicha, musobaqa 20 yoshdan, 45 yoshgacha bo‘lgan onalar o‘rtasida «Ma’rifatli ona» nomi ostida o‘tkaziladi.
Andijondagi don korxonalariga manipulyasiya harakatlari uchun jarima qo‘llanildi
Raqobat qo‘mitasi tomonidan o‘tkazilgan tekshiruvlarda Andijon viloyatidagi 3 ta don korxonasi grafiklarni bajarmaslik va kunlik belgilangan hajmlarda mahsulotlarni birja savdolariga qo‘yilmaslik holatlari aniqlandi.