Jizzaxda yangi tug‘ilgan chaqaloq o‘g‘irlab ketildi
Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy markazi Jizzax filialidan yangi tug‘ilgan chaqaloqni olib ketgan ayol IIB xodimlari tomonidan ushlandi.
Zomin aeroporti vaqtincha yopildi
Jizzax viloyatida joylashgan Zomin aeroporti ish faoliyati vaqtincha to‘xtatdi. Respublika Gidrometeorologiya xizmati mazkur xabarni tasdiqladi.
Jizzaxda qaynonasini urgan kelinga nisbatan «ish» ochildi
Ijtimoiy tarmoqlarda Jizzax viloyati Baxmal tumanida qaynonasini urib unga tan jarohati yetkazgan kelin haqida xabarlar tarqaldi.
Jizzaxda elektr energiyasidan noqonuniy foydalanib kelgan “Metan zapravka” fosh etildi
Jizzax viloyatida “O‘zenergoinspeksiya” Jizzax viloyat hududiy boshqarmasi tomonidan elektr energiyasidan noqonuniy foydalanish holatlarini aniqlashga qaratilgan nazorat tadbiri o‘tkazildi.
Jizzaxda Kamaz butunlay yonib ketdi
Jizzaxdan o‘tgan markaziy yo‘lda yuk mashinasi yonib ketdi. Bu haqda Jizzax viloyati IIB xabar berdi.
“Uzbekistan Airways” Zominga muntazam parvozlarni yo‘lga qo‘ydi
Ta’kidlanishicha, parvozlar 7 sentyabrdan boshlanadi.
Koreya Jizzaxda chiqindilarni kompleks boshqarish bo‘yicha loyihani moliyalashtiradi
O‘zbekiston va Koreya Respublikasi o‘rtasida yuqori darajada erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish maqsadida ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish sohasida strategik hamkorlikni chuqurlashtirish masalasi faol ishlab chiqilmoqda.
Jizzaxda bog‘cha direktori pichoqlab o‘ldirildi
Ijtimoiy tarmoqda “Forish tumanidagi qishloqlardan birida bog‘cha direktori pichoqlab o‘ldirildi” sarlavhasi ostida xabar tarqalmoqda.
Jizzaxda qo‘llanilayotgan yomg‘irlatib sug‘orish texnologiyasining afzalliklari nimada?
Suv xo‘jaligi vazirligi tashabbusi bilan Jizzax viloyati Zomin tumaniga Ommaviy axborot vositalari xodimlari uchun press-tur tashkillashtirildi. Unda suvni tejash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’lumotlar berildi.
Jizzaxda brakonyer o‘z mashinasida davlat xizmatchisini bosib ketishga urindi
Mazkur holat yuzasidan Forish tuman prokuraturasi tomonidan Jinoyat kodeksining 219-moddasi (hokimiyat vakiliga yoki fuqaroviy burchini bajarayotgan shaxsga qarshilik ko‘rsatish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.
Jizzaxda birovning xotini bilan qo‘lga tushgani aytilgan "uchastkovoy" ishdan bo‘shatildi
“Uchastkovoyni birovning xotini bilan ushlashdi” izohi bilan videotasvirlar ijtimoiy tarmoqda tarqalgandan so‘ng Ichki ishlar vazirining o‘rinbosari, general-mayor A.Ikramov nazoratida xizmat tekshiruvi o‘tkazilib, voqeaga oydinlik kiritish choralari ko‘rildi.
Jizzaxda 4 kishi is gazidan zaharlanib vafot etdi
Vafot etganlarning ikki nafari talaba bo‘lgan.