Tojikiston Rossiya bilan muhim harbiy dasturni imzoladi
Rossiya va Tojikiston o‘rtasida 2030 yilgacha harbiy va harbiy-texnik sohalarda strategik sheriklik dasturini tasdiqlandi.
Rossiya va Tojikiston o‘rtasidagi aviaparvozlar arzonlashishi mumkin
Bu haqda Rossiyaning Tojikistondagi elchisi Semyon Grigoryev TASSga ma’lum qildi.
Tojikistonda mahkumlar qo‘riqchilarga hujum qilib, koloniyadan qochishga urindi
Bu haqda "Xovar" agentligi Tojikiston Adliya vazirligiga tayanib xabar berdi.
Tojikistondagi ko‘mir konida uch ishchi halok bo‘ldi
Tojikistondagi «Fon-Yag‘nob» ko‘mir shaxtasida o‘pirilish oqibatida uch ishchi halok bo‘ldi.
FIFA Tojikistonlik hakamlar sonini oshirdi
Yangi ma’lumotlarga ko‘ra, Tojikistondan xalqaro toifadagi hakamlar ro‘yxatiga 6 nafar FIFA referisi, 8 nafar FIFA referi yordamchisi va 2 nafar FIFA futzal hakami kiritilgan.
Rossiya harbiylari Tojikistonda mashg‘ulotlar o‘tkazdi
Rossiya Federasiyasining Tojikistondagi 201-harbiy bazasining terrorizmga qarshi kurash bo‘linmasi soxta dushmanning «sabotaj-razvedka guruhi» (DRG ) tomonidan Rossiya tuzilmasining harbiy nishonlariga qilingan hujumni qaytardi. Bu haqda RIA Novosti Markaziy harbiy okrugi matbuot xizmatiga tayanib xabar bermoqda.
Ijtimoiy tarmoqlarda «Yosh bolani xipchin bilan savaladi» sarlavhasi ostida video tarqaldi
Mazkur holat Ijtimoiy himoya milliy agentligi tomonidan nazoratga olinib, Ichki ishlar organlari tomonidan zudlik bilan atroflicha o‘rganildi.
Tojikistonda 1,5 mingdan ortiq folbin hibsga olindi
Bu haqda Tojikiston prezidenti Imomali Rahmon Ichki ishlar vazirligi tadbiridagi chiqishida ma’lum qildi.
Tojikiston prezidenti layk uchun odamlarni ta’qib qilishni bas qilishni so‘radi
Tojikiston prezidenti Imomali Rahmon ijtimoiy tarmoqlardagi layk va izohlar uchun odamlarni ta’qib qilishni bas qilishni so‘radi. Bu haqda Asia-Plus nashri o‘zining Telegram- kanalida yozmoqda.