To‘rtko‘l tumanida Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashining sayyor majlisi bo‘lib o‘tdi
Joriy yil 28 mart kuni Qoraqalpog‘iston To‘rtko‘l tumanida Oliy Majlis Senati Raisi Tanzila Narbayeva boshchiligida Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashining sayyor majlisi bo‘lib o‘tdi.
O‘rmon xo‘jaligi sohasida faoliyat yuritayotgan bir guruh xodimlar taqdirlandi (FOTOGALEREYa)
Markaziy Osiyo atrof-muhit va iqlim o‘zgarishini o‘rganish universiteti (“Green University”) da 21 mart — “Xalqaro o‘rmonlar kuni”ga bag‘ishlangan xalqaro forum bo‘lib o‘tdi.
Rasman! O‘zbekistonda Ramazon hayiti qachon nishonlanishi ma’lum bo‘ldi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Muborak Ramazon hayitini nishonlash to‘g‘risidagi qarori imzolandi.
Eronga qarshi o‘yinda Oston O‘runovning ham maydonga tushishi noma’lum?
O‘zbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Temur Kapadze 2026 yilgi Jahon chempionati saralashi 3-bosqich “A” guruhi 8-turidan o‘rin olgan Eronga qarshi o‘yin oldidan matbuot anjumanida ishtirok etdi.
O‘zbekiston Fransiyaga Rossiya orqali uran yetkazib beradi
O‘zbekiston bir yil davomida Fransiyaga uran yetkazib berish uchun Qozog‘iston kompaniyasi bilan shartnoma imzoladi.
Ertaga "svet"ni bir soatga o‘chiring. Negaligini bilasizmi?
Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi tashabbus bilan chiqdi.
Navoiydagi bog‘chalarda bolalarga iste’molga yaroqsiz go‘sht berilayotganligi aniqlandi
O‘rganishlar natijasida, ayrim maktabgacha ta’lim muassasalarida bolalar uchun ajratilgan oziq-ovqat mahsulotlarining saqlanish qoidalariga rioya qilinmayotgani aniqlandi.
Shahram G‘iyosov: "Jonim ona qizim, diydoringizga to‘ya olmadik" (VIDEO)
Taniqli bokschi Shahram G‘iyosov instagramdagi sahifasida qizi bilan tushgan videosini joylab, qizi bilan xayrlashdi.
Samarqandda inklyuziv festival bo‘lib o‘tmoqda
Unda Rossiya, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Turkmaniston, Tojikiston va O‘zbekistondan kelgan turli yoshdagi rivojlanishda o‘ziga xosligi bo‘lgan bolalar o‘zlarining ijodiy qobiliyatlarini namoyish etmoqdalar.
"Tashabbusli byudjet"ning 2025-yilgi 1-mavsumi doirasida loyihalarga ovoz berish bosqichi o‘z nihoyasiga yetdi
G‘olib loyihalar ro‘yxati e’lon qilindi.
Prokuratura departamenti bozorlarda dollar ayirboshlayotganlarni qo‘lga olmoqda
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Termiz shahri bo‘limi tomonidan tezkor tadbir o‘tkazilgan.
Andijon aeroporti muntazam reyslarni qayta tikladi
Shu yilning 20 mart kuni Andijon xalqaro aeroporti «Silk Avia» aviakompaniyasining birinchi US601 yo‘lovchi reysini qabul qildi. Bortida 63 yo‘lovchi bo‘lgan samolyot Toshkent vaqti bilan soat 12:13 da qo‘ndi.