Farg‘ona va Buxoro viloyatlarida valyuta qimmatliklari savdosi bilan shug‘ullanib kelgan shaxslar ushlandi
Mazkur holatlar yuzasidan Jinoyat kodeksining 177-moddasi (valyuta qimmatliklarini qonunga xilof ravishda olish yoki o‘tkazish) bilan jinoyat ishlari qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.
Farg‘ona viloyatida yangi nomlardagi universitetlar tashkil etiladi
Prezidentning joriy yil 24 yanvardagi PQ-26-son qarori bilan Farg‘ona viloyatidagi oliy ta’lim tashkilotlari faoliyati takomillashtiriladi.
Farg‘onadagi portlash qurbonlari soni ortdi
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 257-moddasi (Mehnatni muhofaza qilish qoidalarini buzish) 3-qismi “a” bandi hamda 259-moddasi (Yong‘in xavfsizligi qoidalarini buzish) 3-qismi “a” bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Alimentdan qochib yurgan ota hiyla bilan qo‘lga olindi
Farg‘ona viloyati Qo‘qon shahrida 2 nafar farzandlariga 75,4 mln so‘m aliment to‘lashdan qochib yurgan otaga qidiruv e’lon qilingan edi.
Farg‘onada IIO xodimiga pora taklif qilgan ayol qo‘lga olindi
Farg‘ona viloyati Beshariq tumanida Ichki ishlar organi xodimiga 3000 AQSh dollari pora taklif qilgan shaxs qo‘lga olindi. Bu haqda Farg‘ona viloyati IIB axborot xizmati xabar berdi.
Farg‘onadagi kafeda qo‘lbola alkogol mahsulotlari tayyorlangani aniqlandi
Farg‘ona shahridagi umumiy ovqatlanish shoxobchasida qo‘lbola alkogol mahsulotlari tayyorlanganligi aniqlandi.
Farg‘ona viloyatida qalbaki aksiz markali alkogol mahsulotlarini sotuvga qo‘ygan savdo do‘konlari fosh etildi
Mazkur holatlar yuzasidan Jinoyat kodeksining tegishli moddalari bilan jinoyat ishlari qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.
Qo‘qon aeroportiga ilk bor yirik havo kemasi qo‘ndi
Prezident Shavkat Mirziyoyev aholi hayoti, hududlar rivoji bilan yaqindan tanishish maqsadida 11 iyul kuni Farg‘ona viloyatiga keldi.
Farg‘onada arzon narxda tilla taqinchoq sotishini aytib, o‘zganing pulini o‘zlashtirgan shaxs ushlandi
Farg‘ona viloyatida yashovchi 36 yoshli G‘.O. ariza bilan murojaat qilib, o‘zining bank kartasidagi 2 mln 240 ming so‘m pullari noma’lum shaxs tomonidan firibgarlik yo‘li bilan o‘zlashtirilganligini ma’lum qilgan. Bu haqda Kiberxavfsizlik markazi xabar berdi.
Farg‘ona NQIZ moylari Yevropaning REACH sifat ro‘yxatidan o‘tdi
Reglament Yevropa Ittifoqiga a’zo davlatlar hududida barcha kimyoviy moddalarning ishlab chiqarilishi va aylanishini tartibga soladi, Yevropa Ittifoqida ishlatiladigan kimyoviy moddalar, shu jumladan, neft mahsulotlari uchun xavfsizlik pasporti hisoblanadi.