O‘zbekiston bo‘ylab belgilangan hududlar 300 tonnadan ortiq chiqindidan tozalandi
Ma’lumot uchun, mazkur aksiya Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlar markazlarida ham tashkil etildi.
Bugun "Manchester Siti" Angliya Kubogi chorak final o‘yinini o‘tkazadi
Angliya kubogi bahslarida bugun chorak finaldan o‘rin olgan ikki o‘yin bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekistondagi qariyb 2100 ta jome masjidda Ramazon hayiti namozi o‘qildi — foto
O‘zbekiston musulmonlari idorasi raisi Hayit namozini ado etish maqsadida Toshkentdagi “Rakat” jomesiga bordi.
Yangi haftada bizni qanday ob-havo kutayotgani prognoz qilindi
O‘zgidromet 31 martdan 2 aprelga qadar kuzatiladigan ob-havo ma’lumotini e’lon qildi.
Shavkat Mirziyoyevning O‘zbekiston xalqiga Ramazon hayiti tabrigi
Avvalo, siz azizlarni, butun xalqimizni ulug‘ ayyom – muborak Ramazon hayiti bilan chin yurakdan samimiy tabriklab, barchangizga o‘zimning yuksak hurmatim va ezgu tilaklarimni izhor etaman.
Superliga. Chempionlikni maqsad qilgan "Neftchi" uchinchi marta durang o‘ynadi: "Nasaf" - "Neftchi" 0:0
Futbol bo‘yicha O‘zbekiston Superligasining 3-turidan o‘rin olgan navbatdagi bahslar 29 mart, shanba kuni bo‘lib o‘tdi.
Malayziyada "Umra plyus O‘zbekiston" ziyorat turizm paketlari joriy qilinadi
Chet ellik sayyohlarni respublikaga keng jalb qilish maqsadida 90 dan ortiq xorijiy davlatlar, jumladan, Malayziya fuqarolari uchun vizasiz rejim amal qilishi qayd etildi.
«Ramazon oyi necha kun bo‘lsa, shuncha kun ro‘za tutiladi» – O‘zbekiston musulmonlari idorasi
Diniy idora Fatvo bo‘limining tushuntirishicha, milodiy sana oylari 30 yo 31 kunlik bo‘lgani kabi Ramazon oyi ham gohida 29, gohida 30 kunlik bo‘lishi mumkin. Shunga ko‘ra, Ramazon doim o‘ttiz kun bo‘ladi, deb hukm chiqarish aslo to‘g‘ri emas.
Taylanddagi zilzila qurbonlari orasida o‘zbekistonliklar bormi?
Qayd etilishicha, Bosh konsulxona Tailandning tegishli idoralari bilan aloqada va vaziyatni diqqat bilan kuzatib bormoqda
Qozog‘istondan 10 nafar ota-ona qaramog‘isiz qolgan o‘zbekistonlik bolalar qaytarildi
Qayd etilishicha, bolalarga Ichki ishlar va Sog‘liqni saqlash vazirligi xodimlari hamrohlik qilgan.
IIV: Ramazon hayiti namozi o‘qilishi jarayonida xavfsizlik ta’minlanadi
Ertaga, 2025 yil 30 mart kuni mamlakatimizda Ramazon hayiti keng nishonlanadi. Hayit namozi o‘qish uchun masjidlarga taxminan 2 million nafardan ortiq fuqaro tashrif buyurishi kutilmoqda.
Ertaga, 30 mart kuni kutilayotgan ob-havo ma’lumoti
Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati agentligi xabar berdi.
MIB qarzdorning 12 ta uyini sotuvga qo‘ydi
Qarzdor ijro ishi talablarini bajarishi yuzasidan davlat ijrochisi tomonidan ogohlantirilgan, biroq kredit qarzlari to‘lanmagan
Bu haqda "Hudud" informasion dasturi xabar bermoqda.
Qozog‘iston va O‘zbekiston prezidentlari tog‘-chang‘i klasteriga tashrif buyurdi
Prezident Shavkat Mirziyoyev va Qozog‘iston Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev "Medeu" tog‘-chang‘i klasteriga tashrif buyurdilar.
Uzoq kutilgan diydor: Rossiya Federasiyasidan 11 nafar o‘zbekistonlik bola vatanga olib kelindi
Bugun, 29-mart kuni Toshkent xalqaro ayeroportida Moskvadan uchib kelgan samolyot qabul qilib olindi.
Favqulodda vaziyatlar vazirligi Akademiyasi boshlig‘i lavozimidan ozod etildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoyishi bilan polkovnik Mamasiddiqov Muzaffarjon Musajonovich O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Akademiyasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
Ramazon hayiti munosabati bilan 488 nafar shaxs afv etildi
Farmonga muvofiq, O‘zbekiston Respublikasi Konstitusiyasining 109-moddasi 23-bandiga asosan jazo muddatini o‘tayotgan hamda qilmishiga chin ko‘ngildan pushaymon bo‘lgan va tuzalish yo‘liga qat’iy o‘tgan 488 nafar shaxs afv etildi.