Evropa Ittifoqi Si Szinpinning shaxsan tashrif buyurishini kutgan edi...
Rossiyada markaziy osiyolik migrantlar o‘rnini xitoyliklar egallashi mumkin
Si Szinpin va Vladimir Putin ushbu masalani birgalikda muhokama qilishdi.
Hindiston va Xitoy Rossiyaning asosiy ittifoqchisi bo‘lib qolmoqda
Hindiston va Xitoy rahbarlari BRIKS sammitiga yetib keldi.
Umidsiz Rossiya sanksiyalarni yengish uchun pul o‘rniga mandarin olishga majbur bo‘ldi
Mamlakat ayirboshlash savdo tizimini yo‘lga qo‘ydi.
Putin Sini kommunizm bilan tabrikladi: Xitoy rahbari Rossiya bilan aloqalarni kengaytirishga tayyor
Xitoy davlat ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, Prezident Si Szinpin rossiyalik hamkasbi va ittifoqchisi Vladimir Putinga hamkorlikni «kengaytirishga» tayyorligini aytgan.
Putin Rossiya-Xitoy munosabatlariga to‘xtaldi
Davlat rahbarining ta’kidlashicha, ikki davlat o‘rtasidagi munosabatlar ayni paytda tarixdagi eng yuqori darajada.
Xitoy AQShga talab qo‘ydi
Xitoy AQShdan Xitoy tovarlariga qo‘yilgan barcha bojlarni «zudlik bilan» olib tashlashni talab qilmoqda.
Dollarning qulashi: BRIKS mamlakatlari eng tez rivojlanayotgan 10 ta iqtisodiyot ro‘yxatida yetakchilik qilmoqda
So‘nggi ikki yil ichida jahon iqtisodiyotida katta o‘zgarishlar ro‘y berdi. BRIKS ittifoqi buning katta qismi bo‘ldi, ittifoq davlatlari eng tez rivojlanayotgan 10 ta iqtisodiyot ro‘yxatida yetakchilik qilmoqda.
AQSH-Xitoy raqobatidagi Qozog‘istonning roli qanaqa?
Qozog‘iston o‘zini pragmatik ekanligini va G‘arb bilan hamkorlik qilishga tayyorgini isbotladi, garchi u Xitoy va Rossiya kabi davlatlar bilan iqtisodiy, diplomatik va xavfsizlik sohalarida aloqalarni davom ettirayotgan bo‘lsa ham.
Shavkat Mirziyoyevgacha yana kimlar "Oltin qiron" ordeni bilan taqdirlanganini bilasizmi?
Bugun Ostona shahrida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qozog‘iston Respublikasining "Oltin Qiron" (“Oltin burgut”) ordeni bilan taqdirlangani haqida xabar bergan edik.