Shavkat Mirziyoyev Gurbanguli Berdimuhamedov bilan telefonlashdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 19 mart kuni Turkman xalqining milliy yetakchisi, Turkmaniston Xalq Maslahati Raisi Gurbanguli Berdimuhamedov bilan telefon orqali muloqot qildi. Ikki tomonlama munosabatlar va mintaqaviy hamkorlikning dolzarb masalalari ko‘rib chiqildi.
O‘zbekiston va Qozog‘iston Prezidentlari amaliy hamkorlikning dolzarb masalalarini ko‘rib chiqdilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 18 mart kuni Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev bilan telefon orqali muloqot qildi.
Shavkat Mirziyoyev Fransiya prezidentiga "Kulayotgan odam" romanining ilk nusxasini sovg‘a qildi
Elisey saroyidagi oliy darajadagi uchrashuv chog‘ida Prezident Shavkat Mirziyoyev Prezident Emmanuel Makronga buyuk fransuz yozuvchisi Viktor Gyugoning o‘zbek tiliga tarjima qilingan “Kulayotgan odam“ romanining ilk nusxasini sovg‘a qildi.
Prezidentimiz O‘zbekiston bilan Fransiya ishbilarmonlari o‘rtasidagi ko‘p qirrali hamkorlikni kengaytirish muhimligini qayd etdi
Parij shahriga tashrif davomida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Fransiya ishbilarmon doiralarining yetakchi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston va Fransiya strategik sheriklik bo‘yicha deklarasiyani imzoladi
Parij shahrida bo‘lib o‘tgan muzokaralar yakunida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Fransiya Respublikasi Prezidenti Emmanuel Makron Strategik sheriklik o‘rnatish to‘g‘risidagi qo‘shma deklarasiyani qabul qildilar.
O‘zbekiston Prezidenti Faxriy legion ordeni bilan mukofotlandi
Tashrif doirasida Parij shahrida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni Fransiya Respublikasining oliy mukofoti - Faxriy legion ordeni bilan taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.