Dilfuza Ismoilovani "uxlatib" ketishdi
Bu haqda "Hudud" informasion dasturi xabar bermoqda.
Olib borilgan tezkor tadbirlar davomida aniqlanishicha, tranzit tartibida qo‘shni davlatga chiqib ketishi lozim bo‘lgan 20 tonnadan ziyod pomidor noqonuniy ravishda Termiz tumanidagi omborlardan biriga tushirib qoldirilgan.
Qarshi shahar Soliq inspeksiyasining bosh inspektori pora ustida ushlandi
Qashqadaryo viloyatida soliq xodimi va MCHJ rahbarining noqonuniy harakatlariga chek qo‘yilgani ma’lum qilindi.
Toshkentdagi savdo do‘konidan 538,1 mln so‘mlik aksiz markasiz tamaki mahsulotlari ashyoviy dalil sifatida olindi
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 186-1-moddasi (etil spirti, alkogolli mahsulot va tamaki mahsulotini qonunga xilof ravishda muomalaga kiritish yoki ishlab chiqarish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.
Soliq xodimi va MCHJ rahbarining noqonuniy harakatlariga chek qo‘yildi
Kadastr tizimida ishlovchi tanishlari orqali tegishli hujjatlarni rasmiylashtirib berish evaziga 10 ming AQSh dollari talab qilib, jami 160 ming AQSh dollari olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlandi.
Jonsiz bolaning ota-onasi topilmayapti! Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi qidiruvda yordam so‘ramoqda
2025 yil 24 mart kuni soat 19:00 da Farg‘ona viloyati, Beshariq tumani Qo‘rg‘oncha MFY hududidan o‘tgan ariq ichidan erkak jinsiga mansub yoshi taxminan 2 yoshlardagi tan jaroxatlarisiz murda topilgan.
Toshkentdagi oilalardan biri 744,2 mln so‘mlik gazdan noqonuniy foydalangani aniqlandi
Bu haqda Prokuratura departamenti axborot xizmati xabar berdi.