Navoiy viloyatida ham imtihon markazi ochildi
Navoiy viloyatida haydovchilik guvohnomasini olish uchun imtihonlarni o‘tkazish bo‘yicha “Navoiy viloyati imtihon markazi” innovasion majmuasi o‘z faoliyatini boshladi.
Tatariston Respublikasi Raisi Navoiy viloyatiga tashrif buyurdi
Yuqori martabali mehmonni viloyat hokimi Normat Tursunov kutib oldi.
Navoiylik erkak "qashqadaryolik ayol"ga aylanib, boshqalarga "intim" xizmatlar taklif qilib kelgani ma’lum bo‘ldi
Mazkur holat yuzasidan A.Z.ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi JKning 141/3-moddasi 1-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Navoiy viloyati hokimiga yangi o‘rinbosar tayinlandi
Sulaymonov Rustam Davutovich Navoiy viloyati hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Navoiy viloyati doimiy aholisi sonining taqsimlanishi ma’lum qilindi
2023-yilning 1-iyul holatiga ko‘ra, Navoiy viloyati bo‘yicha jami doimiy aholi soni 1065,3 ming kishini tashkil etib, 2022-yilning mos davriga nisbatan 2,0 %ga ko‘paydi.
Navoiyda Zarafshon qirg‘ovuli ovlandi
Ovlangan 1 dona Zarafshon qirg‘ovuli O‘zbekiston Respublikasi Qizil kitobiga kiritilgan.
"Sharmandangni chiqaramiz": Navoiyda erkakdan 30 000 AQSh dollari talab qilishdi
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 165-moddasi (tovlamachilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergovga tegishliligi bo‘yicha yuborilgan.
Navoiy viloyati erkin iqtisodiy zona deb e’lon qilindi
Bu haqda bir kun avval bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston-Qozog‘iston biznes-forumida viloyat hokimi Normat Tursunov aytib o‘tdi.
Navoiyda eri Rossiyaga ketgan ayolning uyiga bostirib kirishdi
Mazkur holat yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Navoiyda yerfurushlarning "homiysi" bo‘lgan Davlat kadastrlar palatasi xodimi qo‘lga tushdi
Bu haqda Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti xabar bermoqda.
To‘qimachilik sanoati: eksportni oshirish uchun nimalarga e’tibor qaratish lozim?
Jahon tajribasi shuni ko‘rsatadiki, qulay sharoitlarda to‘qimachilik sanoatining rivojlanishi mamlakat va uning hududlari iqtisodiy o‘sishining muhim nuqtasiga aylanishi mumkin.
Navoiyda yo‘lovchi avtobusi ag‘darilib ketdi. 5 kishi kasalxonada
2022 yil 3 may kuni soat 10:00 larda, Navoiy viloyati, Qiziltepa tumani hududidan o‘tuvchi 4R-65 avtomobil yo‘lining 23-24 kilometrlari oralig‘ida haydovchi, 1973 yilda tug‘ilgan K.O‘. "Yutong" rusumli avtobusda harakatlanayotib, ehtiyotsizligi oqibatida rul boshqaruvini yo‘qotgan va avtobus yo‘l chetiga ag‘darilgan.