Qashqadaryo viloyatining antikor raisi o‘zgardi
Xushmurodova Ismigul Berdimurodovna Qashqadaryo viloyati Korrupsiyaga qarshi kurashish hududiy Kengashi raisi etib tasdiqlandi.
Qashqadaryoda yoqilg‘i quyish shoxobchasi yondi: jarohat olganlar bor
Qashqadaryodagi yoqilg‘i quyish shoxobchasida yong‘in yuz berdi.
Qashqadaryoda tut daraxtini kesgan fuqaro jarimaga tortildi
Qashqadaryo viloyati Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi boshqarmasi Shahrisabz shahar bo‘limi xodimlari tomonidan nazorat reyd tadbiri o‘tkazildi.
Qashqadaryoda 1 885 litr iste’molga yaroqsiz yog‘ ishlab chiqarish holatlari fosh etildi
Departamentning Qarshi shahri, Qamashi va Yakkabog‘ tumani bo‘limlari tomonidan IIB xodimlari bilan hamkorlikda o‘tkazilgan tezkor tadbirlarda fuqarolar L.R., O‘.E. va R.M. ushbu hududlarda joylashgan yashash xonadoni yordamchi xo‘jaligi va noturar binolarda tashkil etgan yashirin sexlarda yog‘ ishlab chiqarish bilan shug‘ullanib kelayotganliklari aniqlandi.
Qashqadaryoda qariyb 1.2 mlrd so‘mlik tabiiy gazdan noqonuniy foydalangan issiqxona fosh bo‘ldi
«Hududgaz Qashqadaryo» gaz ta’minoti filiali nazorat tuzilmalari, tuman gaz ta’minoti bo‘limi xodimlari va huquq-tartibot organlari bilan hamkorlikda o‘tkazilgan reyd jarayonida Qashqadaryo viloyati Koson tumani «Navro‘z» MFYda tabiiy gazdan noqonuniy foydalanish holati aniqlandi.
Kanalizasiya qudug‘idan chiqa olmagan ikki xodim qutqarildi
Qashqadaryoda kanalizasiya qudug‘ini tozalamoqchi bo‘lgan ikki xodim qutqarildi.
Qashqadaryoning ikki hududida yashirin korxonalar aniqlandi
Qashqadaryoda iste’molga yaroqsiz yog‘ ishlab chiqarish holatlari fosh etildi.
Qashqadaryoda rahbar ko‘mir uchun berilgan yarim milliardni o‘zlashtirib yubordi
Qashqadaryo viloyatida ko‘mir ta’minoti uchun ajratilgan mablag‘larni talon-toroj qilgan MCHJ rahbari aniqlandi.
«Taxtaqoracha» dovoni yopildi
«Taxtaqoracha» dovoni avtomobillar harakati uchun vaqtincha yopildi.
Qashqadaryoda dam soluvchi domla bemor ayoldan 11 marta yaqin aloqada bo‘lishni talab qildi
2024 yil 5 dekabr kuni jinoyat ishlari bo‘yicha Qumqo‘rg‘on tuman sudida 1981 yilda tug‘ilgan huquqbuzar o‘zining yashash xonadonida jabrlanuvchi ayolga har xil behayo so‘zlarni gapirib, unga nisbatan shahvoniy shilqimlik qilgani sabab unga jazo tayinlandi.
Qashqadaryo hokimi yangi rejalarni taqdimot qildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 4 dekabr kuni Qashqadaryo viloyatida oziq-ovqat xavfsizligini ta’minlash, investisiyalarni ko‘paytirish, kambag‘allikni qisqartirish chora-tadbirlari yuzasidan yig‘ilish o‘tkazdi.
Qarshida qiz o‘ziga uylanishni istamagan yigitni pichoqlab qo‘ydi
Qarshi shahrida 24 yoshli E.M. (qiz) o‘zi bilan 5 yildan buyon tanish va orada o‘zaro ishqiy munosabatlari bo‘lgan F.N. ismli yigitni o‘ziga uylanolmaslini aytgani uchun pichoqlab qo‘ydi.