Президентнинг тегишли фармони билан Ўзбекистон Судьялари Ассоциацияси раиси Мингбаев Убайдулла Курбановичга “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси” фахрий унвони берилди.
Ҳужжатда қайд этилишича, мазкур унвон “давлат органларидаги кўп йиллик самарали меҳнати, суд-ҳуқуқ соҳасида ислоҳотларни чуқурлаштириш, жамиятда қонунийликни таъминлаш, адолатни қарор топтириш орқали инсон қадр-қимматини улуғлаш, фуқароларнинг ҳуқуқ ва манфаатларини ҳимоя қилишга қўшган муносиб ҳиссаси, юқори малакали кадрларни тайёрлаш, ёш авлодни Ватанга муҳаббат, умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялаш борасидаги ибратли фаолияти, ижтимоий-сиёсий ҳаётдаги фаол иштироки ҳамда таваллудининг 90 йиллиги” муносабати билан берилган.
Нашр журналистлари Путин ва Қодиров ўртасидаги муносабатлар бузилишининг асосий сабаби сифатида Чеченистон раҳбарининг Яқин Шарқ мамлакатлари ҳукуматлари билан ўз мол-мулки ва оиласининг хавфсизлиги бўйича олиб борган музокараларини кўрсатмоқда.