Сирдарё вилояти прокурорининг катта ёрдамчиси дори билан қўлга тушди
Ҳозирда ҳолат юзасидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Сирдарё вилояти ҳокимига янги матбуот котиби тайинланди
Сирдарё вилояти ҳокимининг тегишли қарори билан Мирзаев Манучеҳр Бобораҳимович Сирдарё вилояти ҳокимлиги ахборот хизмати раҳбари, вилоят ҳокимининг матбуот котиби — ахборот сиёсати масалалари бўйича маслаҳатчиси лавозимига тайинланди.
Сирдарёда марҳум қариндошидан уни ўлдиришини сўрагани маълум бўлди
Аввалроқ Сирдарёда фуқаро қариндошини ўлдиргани ҳақида хабар берган эдик. Бош прокуратура матбуот котиби Ҳаёт Шамсутдинов aniq.uz'га жиноят тафсилотларини маълум қилди.
Акмалжон Махмудалиев Сирдарё вилоятига ҳокими этиб тасдиқланди
Вилоят ҳокими вазифасини бажариб келаётган номзодни президент тавсия этди.
Сирдарёдаги уйлардан бирида портлаш содир бўлди
Ҳодиса сабаби ва моддий зарар миқдори аниқланмоқда.
Сирдарёда дарслар қачондан бошлиши айтилди
Сирдарё вилоятидаги мавжуд мактабларнинг юқори синф ўқувчилари учун 13 январдан, бошланғич синф ва боғчаларда эса 16 январдан дарс ҳамда машғулотлар бошланади.
Шавкат Мирзиёев Сирдарёга портлашни ўрганиш учун ишчи гуруҳ жўнатди
Президент матбуот котиби Шерзод Асадовнинг айтишича, Сирдарё вилоятидаги ҳарбий қурол-яроғ сақланадиган омборлардан биридаги портлаш ҳақида давлат раҳбарига зудлик билан хабар берилган.
Сирдарё вилоятини ишсизлик йўқ ҳудудга айлантириш бўйича ташаббус бошланди
Президент Шавкат Мирзиёев қишлоқ хўжалигидаги ишлар ҳолати, аҳоли ҳаёти билан танишиш мақсадида 6 октябрь куни Сирдарё вилоятига келди.
Сирдарёда оёғи металл панжара орасида қисилиб қолган 11 ёшли бола қутқарилди
Сирдарё вилояти Гулистон шаҳрида оёғи панжара орасига тушиб кетган болага ёрдам кўрсатилди, деб хабар беради Фавқулодда вазиятлар вазирлиги матбуот хизмати.
Сирдарё туманида валюта қимматликларининг ноқонуний муомалага киритилишининг олди олинди
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 177-моддаси (валюта қимматликларини қонунга хилоф равишда олиш ёки ўтказиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.
Сирдарёда колонияда жазо ўтаётган шахс 14 ёшли қизчани қасддан ўлдирди
Жиноят иши доирасида гумонланувчи процессуал тартибда ушланган.
Сирдарёда пахтазор орасида етиштирилган наша гиёҳвандлик ўсимликлари аниқланди
Олиб борилган терговга қадар текширувлар жараёнида, мазкур 5 туп ўсимликларни, фермер хўжалигида сувчи бўлиб ишловчи, Ф.А экиб, парваришлаб келаётганлиги аниқланган.
Сирдарё вилоятида 614 млн сўмни ўзлаштирган МЧЖ собиқ раҳбари аниқланди
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 167-моддаси (ўзлаштириш ёки растрата йўли билан талон-торож қилиш) ҳамда 228-моддаси (ҳужжатларни қалбакилаштириш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.
Боёвут туманида тайинланган жазодан бўйин товлаган шахс озодликдан маҳрум этилди
Бу ҳақда Сирдарё вилояти ИИБ Ахборот хизмати хабар берди.