Қорақалпоғистонда Қизил китобга киритилган Бухоро буғулари овланди
Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши вазирлиги тасарруфидаги Қуйи Амударё давлат биосфера резервати ходимлари 3 бош Бухоро буғуси овлади.
Оппоқ чўл бўйлаб югуриш: Борсакелмасдаги эко-марафон халқаро жамоатчилик эътиборини жалб қилди
14–15 сентябрь кунлари Қорақалпоғистон Республикасидаги ноёб табиий маскан – Борсакелмас ҳудудида «Сайёрамиз келажагига қўшган ҳиссамиз» халқаро экомарафони бўлиб ўтди.
Қорақалпоғистонда туман ҳоким ўринбосари жавобгарликка тортилди
Тадбиркорлик субъектларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш бўйича вакил девони томонидан ўтказилган ўрганишда Қорақалпоғистон Республикаси Шуманай тумани ҳокими ўринбосари А.Б.нинг "Тадбиркор виртуал офиси" орқали "ЙКН" МЧЖ (номи ўзгартирилган) раҳбари йўллаган мурожаатни бир ойдан ортиқ вақт ўтгандан кейин кўриб чиққани аниқланди.
Қорақалпоғистонда боғча болалари бўлган автомобиль ЙТҲга учради
Қорақалпоғистоннинг Беруний туманида боғча болаларини олиб кетаётган автомобиль ЙТҲга учрагани ҳақида хабарлар ва ЙТҲдан сўнг олинган видеолар ижтимоий тармоқларда тарқалди. Расмийлар ҳолат юзасидан маълумот берди.
19 ёшида 18 йиллик қамоқ – Қорақалпоғистонда босқинчилик ва қотиллик қилган йигитга ҳукм ўқилди
Қораўзак туманида яшовчи йигит ўзи билан бир кўчада истиқомат қилувчи 56 ёшли аёлнинг уйига кириб, унинг 12 млн сўм пулини ўғирлаган.
Қорақалпоғистондаги АГТКШга 440 млн сўм жарима қўлланилди
Қорақалпоғистон Республикаси назорат инспекцияси томонидан «А.М.Т» МЧЖ да ўтказилган назорат тадбирида автомобилларга газ тарқатиш компрессор шахобчаси томонидан мувофиқлик сертификатисиз ички ёнув двигателлари учун сиқилган табиий газ маҳсулоти реализация қилиш ҳолатлари аниқланди.
Қорқалпоғистонда қидирувда бўлган 269 нафар шахслар топилди
Мажбурий ижро бюроси Қорқалпоғистон Республикаси туман (шаҳар) бўлимлари қидирув шўъбаси давлат ижрочилари томонидан суд қарорларига асосан қарздор деб топилган 544 та шахсларга нисбатан қидирув эълон қилинган.
Қорақалпоғистондаги наркологик беморларга яратилган шароитлар амалда яхшиланмади – Омбудсман
Маълумки, Олий Мажлиснинг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакилининг (омбудсманнинг) ҳудудлардаги минтақавий вакиллари томонидан ҳаракатланиш эркинлиги чекланган ёпиқ муассасаларга, жумладан мажбурий даволаш тиббиёт муассасалари, «Саховат» ва «Мурувват» уйларига ҳам мунтазам равишда мониторинг ташрифлари амалга оширилади. Ушбу ташрифлар жараёнида аниқланган камчиликлар Омбудсман тавсиясига кўра муассасалар раҳбарияти томонидан дарҳол бартараф этилади.
Жўқорғи Кенгес раиси Чимбой туманида бир қатор раҳбарларни ишдан олди
Туманда белгиланган вазифалар тўлиқ бажарилмаган, ёлғон маълумотлар ва ҳисоботларни қўшиб ёзишлар аниқланган.
Қорақалпоғистонлик бемор болаларда юқори технологик операциялар ўтказилади
Жорий йил сентябрь ойида Қорақалпоғистон Республикасида АҚШнинг 22 нафар ва пойтахтимиздаги Болалар миллий тиббиёт марказининг етакчи мутахассислари томонидан “Саломатлик ойлиги” ўтказилади.
Мўйноқда IV халқаро «Rally Maynak» экстремал автомобиль мусобақаси бўлиб ўтмоқда (ФОТОЛАВҲА)
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси, Маданият ва туризм вазирлиги ҳамда “Ватанпарвар” ташкилоти ҳамкорлигида Мўйноқда IV халқаро «Rally Maynak» экстремал автомобиль мусобақаси ташкил этилди.
Олис ва мўъжизакор Қорақалпоғистон: сеҳрли ўлканинг сирли ҳудудларига саёҳат (ФОТОГАЛЕРЕЯ)
Ўзбекистон Республикаси Табиат ресурслари вазирлиги ва Қорақалпоғистон Республикаси Табиат ресурслари вазирлиги ҳамкорлигида журналистлар, блогерлар ҳамда экофаоллар иштирокида пресс-тур ташкил этилди. Пресс-тур Қуйи Aмударё давлат биосфера резерватининг фаолияти ва Оролбўйи минтақасида чўлланишнинг олдини олиш бўйича амалга оширилаётган ишлар билан кенг жамоатчиликни таништириш мақсадида амалга оширилди.
"Жаслиқ"даги фалокат оқибатида 5 киши ҳалок бўлди (ВИДЕО +18)
Бу ҳақда Қорақалпоғстон Республикаси Ички ишлар вазирлиги хабар берди.
Нукусдаги яна бир кўп қаватли уйда портлаш содир бўлди
Мазкур ҳолат юзасидан дастлабки тергов олди суриштирув ишлари олиб борилмоқда.
"Bradt Guides": Қорақалпоғистон дунёнинг енг ноёб 16 туристик маскани рўйхатида!
Буюк Британиянинг туризмга ихтисослашган "Bradt Guides" нашриёти 2023 йилда саёҳат қилиш учун тавсия этилган дунёнинг энг ноёб туристик ҳудудлар рўйхатини эълон қилди. Қувонарлиси, Чили, Коста-Рика, Исроил, Эстония ва бошқа сайёҳларни жалб қилувчи ноёб масканлардан иборат бўлган ушбу рўйхатга Қорақалпоғистон Республикаси ҳам киритилди.
Даулетмуратов Қорақалпоғистонда қонуний митинг ўтказиш бўйича рухсат олганмиди?
Бухоро вилоят суди биносида 2022 йил 1-2 июль кунлари Нукус шаҳрида содир этилган оммавий тартибсизликлар бўйича 22 нафар судланувчига оид жиноят иши бўйича суд жараёни ўз иўини давом эттирмоқда.
Қўнғиротда ҳарорат қарийиб -27 даражани ташкил қилди
11 январь эрта тонг Қорақалпоғистоннинг "Қўнғирот" кузатув станциясида ҳаво ҳарорати минимуми -26.7 даража совуққача тушгань
Қорақалпоғистон Республикасига транспорт вазири тайинланди
Омаров Маманбий Аллабергенович Қорақалпоғистон Республикаси Транспорт вазири этиб тайинланди.
Қорақалпоғистондаги намойиш юзасидан Даулетмурат Тажимуратов ва Лолагул Қаллихановага қандай айбловлар қўйилгани маълум бўлди
Нукус воқеаларида айбдор деб топилганлар юзасидан суд жараёнлари давом этмоқда.
Азимжон Қурбанбаев Қорақалпоғистон Республикасига қурилиш вазири этиб тайинланди
Бу ҳақда Қурилиш вазирлиги хабар берди.
Қорақалпоғистонда "1xbet" ўйинларига берилиб кетган шифокор жиноятга қўл урди
Е.Н.га нисбатан Жиноят Кодексининг 169-моддаси билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Мўйноқда «Орол балиқларидан 99 тур таомлар» гастрономик фестивали ўтказилади
Жорий йилнинг 29–30 сентябрь кунлари Қорақалпоғистон Республикасининг Мўйноқ туманида «Орол балиқларидан 99 тур таомлар» гастрономик фестивали ўтказилади.
Путин Қорақалпоғистонда барқарорликни таъминлаш бўйича саъй-ҳаракатларни қўллаб-қувватлади
Бу ҳақда РИА Новости хабар берди.
Қорақалпоғистонлик тадбиркорларга 2028 йилгача солиқ ставкалари 50 фоизга камайтириладиган бўлди
Бу бўйича президентнинг тегишли фармони қабул қилинди.