Токиода сакура гуллашни бошлагани расман эълон қилинди. The Japan Times ёзишича, душанба, 24 март куни маҳаллий вақт билан соат 14:00 да Ясукуни ибодатхонасидаги машҳур дарахт гулга кирганини Метеорология агентлиги эълон қилди.
Японияда самолёт ҳавога кўтарилгандан сўнг чақмоқ урди
Японияда Жапан Аир Cоммутер (ЖАC) самолёти ҳавога кўтарилгандан сўнг дарҳол яшин урди.
Полицияга 4250 марта қўнғироқ қилган япониялик ҳибсга олинди
Япониянинг Абиго шаҳрида яшовчи Юки Симидзу қўшнилари устидан шикоят қилиб, полицияни бир неча минг марта безовта қилгани учун ҳибсга олинди, деб хабар берди Japan Today.
Япониянинг давлат қарзи рекорд даражага етди
Бу ҳақда “ТАСС”га таяниб , мамлакат Молия вазирлиги маълум қилди.
Японияда чет эллик ишчилар сони рекорд даражада кўпайди
Японияда 2024 йилда рекорд даражада кўп сонли чет эллик ишчилар рўйхатга олинди. Соғлиқни сақлаш, қурилиш ва ижтимоий хизматларда, айниқса, кадрлар етишмаслиги яққол сезилмоқда.
Япония Россиянинг учта банки, 29 та юридик ва 11 та жисмоний шахсига нисбатан санкциялар киритди
Бу ҳақда Япония ҳукумати хабар берди.
Японияда балиқчилар кемаси ағдарилиб кетди
NHK телеканалига кўра, экипажнинг икки нафар аъзоси ҳалок бўлган.
Бош вазир 2025 йилдан янги Япония қурмоқчи
Япония бош вазири Шигеру Ишиба янги йил мурожаатида мамлакат иқтисодиётини жонлантиришга ваъда берди. Бу ҳақда Jiji Press ёзмоқда.
Тишларни учинчи марта ҳам ўстириш мумкин — япон олимлари
«Одамларнинг тишини учинчи марта ўстириб беришга қодир яширин тиш томирлари борлиги айтилаётгани ҳам инқилобий, ҳам баҳсли масала», — деди Гонконг университети эндодонтия клиник профессори Чэнфэй Чжан.
Япония демографик инқирозга қарши тўрт кунлик иш ҳафтасини жорий қилмоқда
Токио демографик инқирозга қарши курашнинг янги йўли — тўрт кунлик иш ҳафтасини синаб кўради. Ҳукуматнинг бундай қарори Японияда туғилиш билан боғлиқ вазият камайиб кетгани фонида қилинмоқда.
Япония Вазирлар Маҳкамаси парламентга 92,7 миллиард долларлик бюджетга қўшимчалар лойиҳасини киритди
Қўшимча бюджетнинг қарийб ярмини облигациялар чиқариш ҳисобига таъминлаш режалаштирилган, бу эса давлат қарзининг янада ўсишига олиб келади.