Хоразмда Гаровга қўйилган «TAHOE» автомашинаси аукционда сотилади
Тадбиркорлик субъектларини ижтимоий-иқтисодий жиҳатдан қўллаб-қувватлаш мақсадида уларга тижорат банклари томонидан кредит маблағлари ажратилиб келинмоқда.
Хива туманида терак дарахтларини кесган фуқарога 9 миллион 937 минг 500 сўм жарима солинди
Аниқланган ҳолат юзасидан ҳуқуқбузарга нисбатан Ўзбекистон Республикаси МЖтКнинг 79-моддаси 1-қисмига асосан маъмурий баённома расмийлаштирилиб, 9 миллион 375 минг сўм жарима ҳамда 562 минг 500 сўм табиатга етгазилган зарари ҳисобланди.
Хоразмда ҳуқуқбузар саксовулфуришларга 42 миллион 375 минг сўм жарима ҳамда даъволар белгиланди
Хоразм вилояти прокуратураси, вилоят Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси Назорат инспекцияси тезкор гуруҳи ҳамда ИИБ ходимлари билан ҳамкорликда Тупроққалъа тумани "Саримой" қишлоғида жойлашган қум барханларида 2 нафар фуқаро М.С ҳамда К.М лар табиий ҳолда ўсувчи саксовул ўсимлигини ноқонуний қўпориб олиб келаётганлик ҳолати аниқланди.
Боғот туманида қумни ноқонуний равишда қазиб олган фуқаро 3 миллион 750 минг сўм жаримага тортилди
Ҳолат юзасидан ҳуқуқбузарга нисбатан Ўзбекистон Республикаси МЖтКнинг 70-модда 1-қисмига асосан маъмурий баённома расмийлаштирилиб, базавий ҳисоблаш миқдорининг 10 баробари яъни 3 миллион 750 минг сўм жарима қўлланилди.
Хоразмда Қизил китобга киритилган қушни сотмоқчи бўлган фуқаро ушланди
Хоразм вилояти Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси назорат инспекцияси тезкор гуруҳи вилоят прокуратураси ва Миллий гвардия ходимлари билан ҳамкорликда навбатдаги экологик рейд тадбирини ўтказди.
Хоразм вилоятида янги қуёш электр станцияси ишга туширилади
Жаҳон банки Ўзбекистон учун банк кафолати кўринишидаги 3,5 млн долларлик молиялаштиришни маъқуллади. Қуёш электр станциясини 2025 йил ноябрь ойида ишга тушириш режалаштирилган.
Хоразмда Кредит қарзи учун “Hyundai Elantra” аукционда сотилди
Мажбурий ижро бюроси Хива тумани бўлими иш юритувидаги фуқаролик ишлари бўйича Боғот туманлараро судининг қарздор Р.Р.дан ундирувчи “Ҳамкорбанк” АТ банки Хоразм минтақавий БХО фойдасига жами 201.019.186 сўм кредит қарзини ундириш, ундирувни гаров мулки бўлган қарздорнинг ўзига тегишли 2022 йилда ишлаб чиқарилган “Hyundai Elantra” русумли автомашинасига қаратиш тўғрисидаги ижро ҳужжати юзасидан қарздорга суд қарори ижросини таъминлаш юзасидан ихтиёрий муддат берилган.
Бухорода иссиқлик таъминоти ва иссиқ сув бўйича янги тарифлар тасдиқланди
Бухоро вилояти ҳокими Ботир Зарипов қарори билан иссиқлик ва иссиқ сув таъминотининг янги тарифлари тасдиқланди.
Ёшлар сиёсати ва спорт вазири хизмат сафари билан Хоразм вилоятида бўлди
Мирзиёев Хоразм вилоятининг янги ҳокимига қандай вазифалар топширди?
Хоразм вилоятига қўшимча 400 миллиард сўм ажратилади. Шунингдек, вилоят ишсизликдан холи ҳудудга айлантирилади.
Жўрабек Раҳимов Хоразм вилояти ҳокими этиб тасдиқланди
Урганч шаҳрида Халқ депутатлари Хоразм вилояти Кенгаши сессияси бўлиб ўтмоқда. Унда Президент Шавкат Мирзиёев иштирок этмоқда.
Хоразмда можаро: аламзада ошиқ севган қизига уйланган эркакка хотинининг беҳаё суратларини жўнатди
17 та суратни кўриб, Сардор ғазаб ва қаҳр билан Нилуфардан изоҳ талаб қилади.