Тошкентдан Олмаотага ишлаш учун кетган аёл Истанбулга бориб қолди. Уни Туркияда фоҳишалик кутарди
“Хорижда иш бор, яхшигина даромад топасиз”, дейдиган “ҳожатбарор”ларнинг ваъдаларига ишониб қолманг. Йўқса, ўзингиз билмаган ҳолда одам савдоси қурбонига айланиб қолишингиз мумкин...
Тошкентда энагага берилган 3 яшар қизалоқ вафот этди. Сабаби аниқланмоқда
Ижтимоий тармоқларда 3 ёшар қизнинг ўлими ҳолати юзасидан видеомурожаат тарқалиб, турли муҳокамаларга сабаб бўлмоқда.
Тошкентда мактаб қизлари ўзидан катта қизни ертўлада калтаклашди — видео
Тошкент шаҳар мактабгача ва мактаб таълими бошқармаси ҳолатга муносабат билдирди.
Тошкентда 9 қаватли "дом" зилзила талабларига жавоб бермай қурилаётгани аниқланди (ВИДЕО)
Аввалроқ, ижтимоий тармоқларда Тошкент вилояти Олмалиқ шаҳрида қурилаётган 9 қаватли уй хавфсизлик талабларига жавоб бермаслиги ҳақида видео тарқалди.
Тошкентда "қоровул" автотураргоҳда турган машинани сотиб юборди
28 ёш! Айни куч-қувватга тўлган, илм олиб ўз устида ишлаш, хунар ўрганиш каби жамиятга фойдаси тегадиган ишлар билан ўз келажаги пойдеворини мустаҳкамлайдиган палла.
Тошкентда 358-сонли боғча янгидан ишга туширилди (ФОТОГАЛЕРЕЯ)
Яккасарой тумани Мактабгача таълим бўлими тасарруфидаги “Ниҳол” номли 358-сонли мактабгача таълим ташкилоти 1964 йилда қурилган. “Дилбулоқ” МФЙда, Қушбеги 16а уйда жойлашган бўлиб, таъмирдан аввал қуввати 480 ўринли 16 та гуруҳ фаолият олиб борди.
Мудҳиш жиноят: Тошкентда 27 ёшли аёлнинг қўли қонга ботди
Жиноят ишлари бўйича Яшнобод туман судида судья Шерзод Эшматов раислигида “қасддан баданга оғир шикаст етказиш” жиноятини содир қилган 1995 йилда туғилган судланувчи аёлга нисбатан жиноят иши кўриб чиқилди.
Тошкентда энага 6 ёшли ногирон болани калтаклади (ВИДЕО +18)
Ижтимоий тармоқларда аёл киши ёш болани урганлиги акс этган видео тарқалиб, турли муҳокамаларга сабаб бўлмоқда.
Тошкент ҳавонинг ифлосланиш даражаси бўйича дунёда 3-ўринга кўтарилди
Тошкентдаги ПМ2.5 чанг зарралари ҳозирда ЖССТ ҳаво сифати бўйича йиллик йўриқнома қийматидан 32 бараварга юқори.
Аномал совуқ шароитида автосаройлар зарурий "антигель", "антифриз", "техник спирти" билан таъминланди
Аномал совуқ шароитида автосаройлар зарурий "антигель", "антифриз", "техник спирти" билан таъминланди.
Тошкент вилоятида уйини иситмоқчи бўлган эр-хотин заҳарланиб вафот этди
Бу ҳақда Бош прокуратура матбуот хизмати раҳбари Хаёт Шамсутдинов "Aniq.uz"га хабар берди.
Бир ҳафта ичида пойтахт аҳолисининг газ ва электрга бўлган эҳтиёжи қондирилади
Шаҳар ҳокими вазифасини бажарувчи Бахтиёр Раҳмонов бошчилигида кенгайтирилган йиғилиш бўлиб ўтди.
Тошкентда қишки таътил яна узайтирилди
Тошкент шаҳрида ҳам таълим муассасаларида ўқиш 23 январдан бошланади.
Тошкентда тирик илонларни ўйнаётган икки ёшли болакай воқеаси тафсилотлари аниқланди
Ижтимоий тармоқларда “Ота вояга етмаган фарзандига тирик илонларни тутқазиб, уларни боласи билан ўйнаётгани” акс этган видеохабар тарқалди.
Тошкентда подьездда 6 ёшли қизчага тегажоғлик қилган эркак 10 йилга қамалди
Аввалроқ ёзги таътил пайтида 47 ёшли эркак 6 ёшли қизчани подьездга олиб кириб, шу ерда қучоқлай бошлагани, тегажоғлик қилгани ҳақида хабар бергандик.
Тошкентда “Yandex Go” биносига бостириб киришди
Мазкур жиноят иши Яшнобод тумани ИИО ФМБ ТБ томонидан номаълум шахсга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодекснинг 164-моддаси 2-қисми “а” банди (босқинчилик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Тошкентда адлия ходими жиноят устида қўлга олинди
Ҳозирда мазкур ҳолатлар юзасидан тергов-суриштирув ишлари олиб борилмоқда.
Тошкентда фуқаронинг уйига бостириб кириб, уни дўппослаб кетишди
Ижтимоий тармоқларда икки нафар шахснинг бегона инсоннинг уйига кириб, уриб тан жароҳати етказганлиги акс этган видео тарқалмоқда.
Тошкентда қиш мавсумига тайёргарлик бўйича оммавий қабул бўлиб ўтади!
Тошкент шаҳрида қиш мавсумига пухта тайёргарлик кўриш, ҳудудларда уй-жой, коммунал хизмат кўрсатиш, энергетика соҳаларида ечимини кутаётган масалаларни ҳал этиш мақсадида уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш ва энергетика комплексидаги вазирликлар, идоралар, шаҳар-туман ҳокимликлари ва ҳудудий ташкилотлар раҳбарлари иштирокида 5 ноябрь куни оммавий қабул ўтказилади.
Тошкентда фуқаро шишадошини калтаклаб, пулларини олиб қўйди
Нодир (исм-шарифлар ўзгартирилган) судда ўз айбига қисман иқрор бўлди. Ўша куни маст ҳолатда бўлгани, пойтахтимизнинг Олмазор туманидаги “Регистон” тўйхонаси яқинидаги спиртли ичимликлар сотиладиган дўконда Ш. Тўхтасинов билан танишганлигини айтди.
Тошкентда эркак хотини билан ишқий муносабатда бўлиб юрган фуқарога бир неча марта пичоқ урди
Бу ҳақда Бош прокуратура матбуот хизмати раҳбари Ҳаёт Шамсутдинов Aniq.uz'га хабар берди.
Тошкентда узоқ давом этган ёмғирдан сўнг тоғ ҳавоси каби мусаффо муҳит кузатилмоқда
Соат 15:00 ҳолатига пойтахт ҳавоси сифати “яшил” даражани кўрсатмоқда.
90 гектар ер, 49 йил ва 30 000 АҚШ доллари: Тошкентда катта фирибгарлик фош бўлди
Мазкур ҳолатлар юзасидан Жиноят кодексининг 168-моддаси (фирибгарлик) ва 28, 211-моддаси (пора бериш) билан жиноят ишлари қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.
Тошкентнинг айрим кўчаларида бугун йўл ёпилади
Бу ҳақда Тошкент шаҳар ҳокимлиги хабар бермоқда.
Тошкентда “Осиё болалари” Халқаро спорт ўйинлари ўтказилиши мумкин
Ушбу масала пойтахт ҳокими Жаҳонгир Ортиқхўжаев ва “Осиё болалари” ўйинлари халқаро қўмитаси раиси Владимир Максимов ўртасида муҳокама қилинди.
Тошкент–Бишкек йўналишидаги автобус аварияси бўйича расмий маълумот берилди
Аввалроқ, Қозоғистонда салонида ўзбекистонликлар бўлган автобус ЙТҲга учрагани ва тан жароҳати олганлар борлиги ва улар шифохонага ётқизилгани ҳақида хабар берган эдик.
Тошкентда эркак боғча болалари олдида хотинини бўғиб, калтаклади (ВИДЕО +18)
Ижтимоий тармоқларда Қуйи Чирчиқ туманида фуқаро рашк сабаб хотинини боғча болалари олдида бўғгани акс этган видеоёзув тарқалди.
Тошкентда Халқаро китоб кўргазмаси бўлиб ўтади
Tashkent Book Fest – 2022 2-4 ноябрь кунлари бўлиб ўтади.
Тошкентда биометрик маълумотлар асосида инсон юзини аниқлаш тизими йўлга қўйилади
Бу ҳақда пойтахт ҳокимлиги матбуот хизмати хабар бермоқда.
Тошкент шаҳри уй-жой бозорида қандай ўзгариш?
Прогнозлаштириш ва макроиқтисодий тадқиқотлар институти (ПМТИ) экспертлари 2021 йилнинг август ойидан 2022 йилнинг август ойигача бўлган давр оралиғида Тошкент шаҳрида уй-жой нархларида қандай ўзгариш рўй берганлигини таҳлил қилди.
Пойтахтнинг баъзи туманларида бугун газ таъминоти вақтинча тўхтатилади
"Ҳудудгаз Пойтахт" газ таъминоти матбуот хизматининг маълум қилишича, бугун Олмазор ва Яккасарой туманларида газ таъминоти вақтинча тўхтатилади.
Бугунги Тошкент 1994 йилги Дубайдан зўр — Жаҳонгир Ортиқхўжаев
Тошкент шаҳар ҳокими Жаҳонгир Ортиқхўжаев 8 август куни туризмни ривожлантириш мавзусида бўлиб ўтган брифингда бугунги пойтахт Дубайдан зўр эканлигини таъкидлаган. Бу ҳақда "UzReport" телеканали маълум қилди.
“Қўнғирот — Мискин — Қўнғирот” йўналишида шаҳарлараро йўловчи поезди қатнови йўлга қўйилади
Қорақалпоғистон Республикасининг Мискин, Тўрткўл, Элликқалъа туманлари аҳолисига янада кўпроқ темир йўл хизматларини кўрсатиш мақсадида, 2022 йил 10 август кунидан бошлаб 2 та вагондан иборат шаҳарлараро йўловчи поезди қатнови йўлга қўйилади.
Президент Тошкент шаҳрида амалга оширилаётган лойиҳалар тақдимоти билан танишади
Президент матбуот котиби Шерзод Асадов иштирокида бўлиб ўтган брифингда Шавкат Мирзиёевнинг жорий ҳафтадаги иш жадвали ҳақида маълумот берилди.
Тошкентдаги туманлардан бирида бугун газ ўчирилади
Яккасарой тумани, Муқимий маҳалласи ҳудудида жойлашган газ тақсимлаш қурилмасида таъмирлаш ишлари режалаштирилган.
Тошкентда бугун G3 даражалик 4 баллик магнит бўронлари бўлиши кутилмоқда
Бу ҳақда "Ўзгидромет" етакчи мутахассиси Эркин Абдулаҳатов хабар қилди.
Тошкентдаги марказий кўчалардан бири бир кунга қисман ёпилди
Бу ҳақда Тошкент шаҳар ҳокимлиги матбуот хизмати хабар бермоқда.
Тошкентда йигит шериклари ёрдамида онасини ўлдириб, жасадни ертўлага кўмди
Бу ҳақда Бош прокуратура матбуот хизмати Aniq.uz'га маълум қилди.
Тошкентдан Россиянинг икки шаҳрига автобус қатнови йўлга қўйилмоқда
Бу ҳақда шаҳар Транспорт бошқармаси матбуот хизмати хабар берди.
Пойтахт кўчаларида қатновчи иккита автобус йўналишлари ўзгарди (фото)
2022 йилнинг 29 июлдан 7 август кунига қадар Тошкентда Food fest-2022 фестивали бўлиб ўтиши кутилмоқда.
Тошкентдан Россиянинг қатор шаҳарларига автобус қатнови қайта тикланади
Бу ҳақда Транспорт вазирлиги ахборот хизмати маълум қилди.
Тўқимачилик саноати: экспортни ошириш учун нималарга эътибор қаратиш лозим?
Жаҳон тажрибаси шуни кўрсатадики, қулай шароитларда тўқимачилик саноатининг ривожланиши мамлакат ва унинг ҳудудлари иқтисодий ўсишининг муҳим нуқтасига айланиши мумкин.
«Тошкeнт-Қарши-Тошкeнт» йўналишида «Афросиёб» элeктропоездлари қатнови бошланади
Йўловчиларга темир йўл транспортида хизматлар кўрсатиш кўламини янада ошириш мақсадида 2022 йил 8 июль санасидан бошлаб, ҳафтанинг ҳар жума, шанба ва якшанба кунлари «Тошкент-Қарши-Тошкент» йўналишида 780/779-сонли юқори тезликда ҳаракатланувчи «Афросиёб» электропоездлари қатнови йўлга қўйилади.
“Тошкент – Нукус” йўналишидаги авиақатновлар жадвали ўзгарди
“Uzbekistan Airways” АЖ ахборот хизмати 2022 йил 4 июлдан 2 августга қадар Тошкент – Нукус –Тошкент йўналиши бўйича HY017/018 авиақатновлари янги жадвал бўйича амалга оширилишини маълум қилди.
Толибон делегацияси Тошкентга жўнаб кетди
Унга Савдо вазирлиги раҳбари бошчилигидаги “Толибон*” мансабдор шахслари ва ишбилармон доиралар вакиллари кирди, деб хабар беради SputnikAF.
Тошкент "сайёҳлар учун энг арзон шаҳарлар" рўйхатига киритилди
Хорижий сайёҳлар учун энг арзон шаҳарлар рўйхати шакллантирилди. Cost of Living City Ranking рейтингидан Тошкент, Душанбе ва Бишкек ҳам ўрин олган.
Тошкент кунинг иккинчи ярмида +45 даражагача исийди
Бу ҳақда Ўзгидромет хабар берди.
Энди “Afrosiyob” “Тошкент-Қарши-Тошкент” йўналишида ҳам қатнайди
8 июлдан бошлаб, ҳафтанинг ҳар жума, шанба ва якшанба кунлари “Тошкент-Қарши-Тошкент” йўналишида 780/779-сонли юқори тезликда ҳаракатланувчи “Afrosiyob” электропоездлари қатнови йўлга қўйилади.
Тошкентлик йигит онаси шарманда бўлмаслиги учун фирибгар "севишганлар"га пул бериб келди, аммо...
Халқимиз «кўр кўрни қоронғуда топади» дея бежизга айтмаган. Ҳақиқатан ҳам, ҳаётда кўнглида ғаразли мақсадни тўккан кимсалар одатда, тез тил топиб кетишади.
Тошкент Ўзбекистондаги энг коррупциялашган ҳудудлардан бири
Бу ҳақда Аксилкоррупция раҳбари Акмал Бурхонов маълум қилган.
Тошкент ерусти метроси поездида қисқа туташув юзага келди (ВИДЕО)
Масъул ходимлар ҳолат юзасидан жойига бориб ўрганиш ишларини олиб боришди.
Тошкентдаги фожиада икки киши ҳалок бўлди
Мазкур ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ Тергов бошқармаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисмида назарда тутилган жиноят аломатлари билан жиноят иши қўзғатилди.
Тошкент ва Москва ўртасидаги авиақатновлар сони кўпайтирилмоқда
Москва-Тошкент йўналишидаги авиақатновлар сони ҳафтасига 25 тадан 39 тагача кўпайтирилади.
1 июндан айрим метро бекатларининг иш вақти узайтирилди
Пойтахтимиз Тошкентда йўловчиларнинг катта қисми метро хизматидан фойдаланади.
Бугун тоғли ҳудудларда сел-сув тошқин ҳодисалари юзага келиши мумкин
“Ўзгидромет” хабарига кўра, бугун кундуз куни республика бўйича ёғингарчилик кутилмайди, фақат Тошкент вилоятида ва Фарғона водийси вилоятларида кечга томон баъзи жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин.
Тошкентда кучли шамол бўлиши ва ёмғир ёғиши кутилмоқда
Тошкент шаҳар ҳокимлиги аҳолидан эҳтиёткорлик чораларига риоя қилиш, дарахтлар ва темирли қурилмалар тагига автомашиналарни қўймасликни сўрамоқда.
27-28 май кунлари “Тошкент-Андижон-Тошкент” йўналишида ҳаракатланадиган поездларнинг 1 та рейси тўхтатилади
“Тошкент МТУ” УКга қарашли “Ақча-Облиқ” темир йўл станциялари оралиғи 101-километр 9-пикетидаги кўприкда таъмирлаш ишлари амалга оширилиши муносабати билан, жорий йил 27, 28 май кунлари “Тошкент-Андижон-Тошкент” йўналишида ҳаракатланадиган йўловчи поездларнинг 1 та рейси бекор қилинади.
23 май куни мамлакатимизнинг тоғолди ва тоғли туманларида сел келиши хавфи бор
Республика Гидрометеорология марказининг хабар беришича, 23 май куни Тошкентда ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик бўлмайди. Шарқдан секундига 3-8 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 10-12, кундузи 24-26 даража илиқ бўлади.