Британия қирғоқларида кема ва танкер тўқнашиб кетди
Буюк Британия соҳилларида нефт танкери ёниб кетди.
Буюк Британия Ўзбекистоннинг ЖСТга аъзо бўлиш жараёнини тўлиқ қўллаб-қувватлашини билдирди
Бу ҳақда «Дунё» хабар берди.
Британия банкротлик ёқасида
Фростнинг таъкидлашича, Британия фалокатга юз тутмоқда, чунки мамлакат банкротлик ёқасида. Унинг сўзларига кўра, бюджетни тўлдиришнинг барча мумкин бўлган усуллари вазиятни янада оғирлаштиради.
«Брексит»дан сўнг биринчи марта Британия бош вазири ЕИ саммитида қатнашди
Бу ҳақда BILD хабар берди.
Британияда уч қизни ўлдирган ўсмир 52 йиллик қамоқ жазосига ҳукм қилинди
Бу ҳақда Sky News хабар берди .
Британия Украина туфайли мамлакат армиясида инқироз бошланганини эълон қилди
Бу ҳақда ҳарбий таҳлилчи Александр Меркурис Дуран YouTube каналида айтиб ўтди .
Британия расмийлари ТикТокни тақиқламоқчи эмас
Лондон ТикТок ижтимоий тармоғини тақиқлашни режалаштирмаяпти, деб ёзади Британия ҳукумати .
Россия элчихонаси Британиянинг янги санкцияларига изоҳ берди
Бу ҳақда Россиянинг Лондондаги элчихонаси шарҳида айтилди , деб хабар беради РИА Новости .
Буюк Британияда юзлаб мактаблар ёмон об-ҳаво туфайли ёпилган
"Бредфорд округи кенгаши 175 та мактаб ёпилганини, Лидсда эса 100 га яқин мактаб ёпилганини ёки очилиши кечиктирилганини хабар қилди", дейилади ҳисоботда.
Британия дипломати Россияга қарши санкциялар муваффақиятсизликка учраганини эълон қилди
Бу ҳақда Британия дипломати Ян Проуд Американинг Responsible Statecraft журнали учун мақоласида айтиб ўтди .
Илон Маскнинг отаси Британия бош вазири февралгача истеъфога чиқишини айтди
Эррол Маск Британия лейбористлар ҳукуматининг олти ойлик ҳокимиятдаги фаолиятини танқид қилди.
Британия қўшинларининг 20 фоизи соғлиғи туфайли жанг қила олмайди
Қайд этилишича, Британия қуруқликдаги кучлари, денгиз флоти ва ҳаво кучлари ҳарбий хизматчилари орасида 10 минг киши “тиббий сабабларга кўра қуролли кучларни жойлаштиришда қатнашиш учун яроқсиз” деб топилган. Яна 15 мингга яқин ҳарбий хизматчиларнинг соғлиғи билан боғлиқ маълум чекловлар мавжуд. Ҳозирда 71,3 минг кишидан иборат қиролликнинг қуруқликдаги қўшинларида атиги 55 минг аскар ва офицер (қувватнинг 77 фоизи) жанговар ҳаракатларда қатнашиш учун тўлиқ тайёр.