Франция Макронни лавозимидан четлатилишини талаб қилмоқда
Бу ҳақда “Ўрнинг, Франция” партияси етакчиси Николя Дюпон-Аигнан Х ижтимоий тармоғида ёзди.
Зеленский Макрондан ракеталар ва дронларни сўради
Бу ҳақда у Франция етакчиси Эммануэл Макрон билан суҳбатда айтиб ўтди , деб хабар беради Le Parisien газетаси .
Шавкат Мирзиёев Франция президентига "Кулаётган одам" романининг илк нусхасини совға қилди
Елисей саройидаги олий даражадаги учрашув чоғида Президент Шавкат Мирзиёев Президент Эммануэль Макронга буюк француз ёзувчиси Виктор Гюгонинг ўзбек тилига таржима қилинган “Кулаётган одам“ романининг илк нусхасини совға қилди.
Президентимиз Ўзбекистон билан Франция ишбилармонлари ўртасидаги кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтириш муҳимлигини қайд этди
Париж шаҳрига ташриф давомида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Франция ишбилармон доираларининг етакчи вакиллари билан учрашув ўтказди.
Ўзбекистон ва Франция стратегик шериклик бўйича декларацияни имзолади
Париж шаҳрида бўлиб ўтган музокаралар якунида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макрон Стратегик шериклик ўрнатиш тўғрисидаги қўшма декларацияни қабул қилдилар.
Ўзбекистон Президенти Фахрий легион ордени билан мукофотланди
Ташриф доирасида Париж шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни Франция Республикасининг олий мукофоти - Фахрий легион ордени билан тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Тарихий қарор: Мирзиёев ва Макрон стратегик шериклик бўйича келишиб олдилар
Елисей саройида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макроннинг музокаралари бўлиб ўтди.
Макрон Европа қўшинларини Украинага жойлаштиришга рухсат берди
Франция президенти Эммануэл Макрон Европа қўшинлари контингентларини Украинага жойлаштиришни истисно қилмади , деб хабар бермоқда БФМ ТВ .
Франция Президенти Эммануел Макрон миллатга мурожаат қилмоқда
Россия бутун Европага таҳдид солмоқда.
Макрон Украинага юзлаб миллиард евро ёрдам ваъда қилди
Европа Иттифоқи 6 март куни бўлиб ўтадиган навбатдан ташқари саммитда Украинага юзлаб миллиард евролик янги кенг кўламли молиявий ёрдам пакетини тақдим этиш масаласини кўриб чиқади.
Курск вилоятида асирга олинган Шимолий Корея ҳарбийлари Жанубий Кореяга қарши уруш олиб бораётганларини ўйлашган - The Wall Street Journal
Бундан ташқари, уларга ҳар қандай йўл билан, ҳатто ўзларини ўлдиришгача бўлган усуллар билан, асирга тушишдан қочиш буюрилган экан.
Макрон Европани “оммавий мудофаа” режаси бўйича келишувга эришишга чақирди
Европа “катта мудофаа” режасини келишиб олиши ва ноаниқлик шароитида маҳаллий қурол ишлаб чиқаришга кўпроқ сармоя киритиши керак.