Ҳиндистондан Қозоғистонга биринчи контейнер поезди йўлга чиқди
“Ҳиндистон – Эрон – Туркманистон – Ўзбекистон – Қозоғистон” йўналишида 12 та йигирма футлик контейнерни ўз ичига олган поезд йўлга чиқди, деб хабар қилмоқда “Ўзтемирйўлконтейнер” АЖ.
Тесла Ҳиндистондаги энг яхши жойларга боради
Америкалик электромобил ишлаб чиқарувчи Тесла яқин орада Ҳиндистонда тўғридан-тўғри сотувни бошлайди, деб хабар беради Америка матбуоти хабардор манбаларга таяниб.
Ҳиндистондаги фестивалда одамлар ҳалок бўлди
Ҳиндистон шимолидаги Уттар-Прадеш штатининг Праяграж шаҳрида Ганг ва Ямуна дарёлари қўшилиш жойида ўтказилган энг йирик ҳинд фестивали Кумбҳ Мелада юз берган тиқилинчда камида 15 киши ҳалок бўлди.
Ҳиндистон Украина бўйича Путин ва Трамп ўртасида учрашув ўтказишга тайёрлигини маълум қилди
Бу ҳақда Ҳиндистоннинг Россиядаги элчиси Винай Кумар Валдай халқаро мунозара клубининг Россия-Ҳиндистон конференцияси чоғида айтиб ўтди .
Ҳиндистон дунёдаги энг катта дата-марказни қуришни бошлади
Ҳиндистон жаҳонда дата-марказлар бўйича етакчи бўлишга ҳозирланмоқда, дейилади Bloomberg хабарида.
Ҳиндистон АҚШдан нефт танкерларига қарши санкциялар бўйича тушунтириш олганини эълон қилди
Бу ҳақда Ҳиндистон нефт ва газ вазири ўринбосари Панкаж Жайн маълум қилди, дея хабар беради Реутерс .
Ҳиндистонда қутурган фил одамлар тўдасига ҳужум қилди
Ҳиндистондаги фестивалда ғазабланган фил маҳаллий аҳолига ҳужум қилди. Бу ҳақда NDTV хабар бермоқда.
Ҳиндистон 2040 йилда Ойга астронавт юборади
Ҳиндистон 2040 йилгача Ойга ҳинд астронавтини қўндиришга қаратилган улкан космик дастурни ишлаб чиқди.
Ҳиндистонда 10 нафар чақалоқ ёнғиндан ҳалок бўлди
Ҳиндистон шимолидаги шифохоналардан бирининг неонатал реанимация бўлимида ёнғин келиб чиқди.
Ҳиндистон шимолидаги клиникада ёнғин оқибатида ўн нафар янги туғилган чақалоқ ҳалок бўлди
Ҳиндистон шимолидаги Уттар-Прадеш штатидаги Маҳарани Лакшми Бай тиббиёт коллежи клиникасида содир бўлган ёнғинда ўн нафар янги туғилган чақалоқ ҳалок бўлди, деб хабар бермоқда Indian Express.
Ҳиндистонда автобус дарага қулаши оқибатида 36 киши ҳалок бўлди
Ҳиндистон шимолидаги Марчула шаҳри яқинида автобус деярли 200 м баландликдан дарага қулаб тушди. Натижада камида 36 киши ҳалок бўлди, деб ёзади эThe Times of India.