Си Цзиньпин: Хитой ва Европа ўртасида ҳеч қандай геосиёсий қарама-қаршилик ёки асосий манфаатлар тўқнашуви йўқ
Хитой раҳбарининг Венгрия Бош вазири Виктор Орбан билан учрашувидаги бошқа баёнотлари...
Си Цзиньпиннинг Хитой электромобиллари ҳақидаги орзуси амалга ошди, бироқ...
Bloomberg хабараига кўра, Си Цзиньпиннинг 2014 йилдаги муҳим нутқ Хитойнинг электромобиль ишлаб чиқаришда устунлик қилиш йўлини белгилаб берди.
Трамп Путин ва Си Цзиньпиннинг устунлиги ҳақида гапирди
Россия президенти Владимир Путин ва Хитой раҳбари Си Цзиньпин замонавий жаҳон сиёсатининг етакчилари ҳисобланади.
ХХР Раиси Путин билан учрашди
Хитой Халқ Республикаси Раиси Пекинда Россия Федерацияси Президенти Владимир Путин билан учрашди. Мулоқот чоғида ўзаро иқтисодиётни ривожлантириш йўллари муҳокама қилинган.
Си Цзиньпин Парижга беш йил ичида биринчи марта давлат ташрифи билан келди
Хитой Халқ Республикаси раҳбари узоқ вақтдан бери биринчи марта Францияга келди ва у ерда президент Макрон ва Европа комиссияси раҳбари Урсула фон дер Ляйен билан учрашади.
Хитой раҳбари беш йил ичида илк бор Европага ташриф буюрмоқда
Президентнинг Европа бўйлаб сафари 5-10 май кунлари амалга оширилади.
Хитой АҚШни рад этди
Хитой Қўшма Штатлар билан қуролларни назорат қилиш ва ядровий қуролларни тарқатмаслик бўйича кейинги музокаралардан бош тортди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти 23-25 январь кунлари давлат ташрифи билан Хитойда бўлади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Хитой Халқ Республикаси Раиси Си Цзиньпиннинг таклифига биноан 23-25 январь кунлари давлат ташрифи билан ушбу мамлакатда бўлади.
Шавкат Мирзиёев Си Цзиньпинга ҳамдардлик йўллади
Хитойнинг Ганьсу ва Цинхай музофотларида зилзила оқибатида кўплаб одамлар қурбон бўлгани ва жароҳат олгани муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Хитой Халқ Республикаси Раиси Си Цзиньпинга ҳамдардлик йўллади.
Байден Си Цзиньпин билан учрашув мақсадини айтди
Америка етакчисининг баёнотидан Reuters иқтибос келтирмоқда.
Хитой Ғарбий яримшарда АҚШ таъсирини камайтириш пайига тушди
Хитой ўзининг таъсирини дунё бўйлаб ёйишга интилмоқда. Шу мақсадда дунёнинг йирик иқтисодларидан бири бўлган мамлакат, Колумбия билан алоқаларни мустаҳкамлаш ниятида.