Olmaliqda byudjet mablag‘lari talon-toroj qilindi
Olmaliqda byudjet mablag‘lari talon-toroj qilingani aniqlandi. Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi jamoatchilik bilan aloqalar va huquqiy axborot bo‘limi boshlig‘i Hayot Shamsutdinov ma’lumot berdi.
Qayd etilishicha, Olmaliq shahar Bolalar va o‘smirlar sport maktabi direktorining o‘rinbosari va metodisti, xizmat safari hujjatlarini soxtalashtirish orqali o‘zlarining shaxsiy plastik kartalariga 87,2  mln so‘m pullarni elektron to‘lov tizimlari orqali o‘tkazib, byudjet mablag‘larini talon-toroj qilganliklari aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan Departamentning Olmaliq shahar bo‘limi tomonidan JKning 167- va 209-moddalari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.
Eronga xavf yaqinmi? AQSh 5 ta B-2 Spirit strategik bombardimonchilari hamda KC-130 havoda yoqilg‘i quyish samolyotlarini olib keldi