Элит ОЧЛ 8-тури доирасида сафарда БААнинг «Шаржа» жамоасини мағлуб этган (1:2) «Насаф» бош мураббийи Рўзиқул Бердиев ўйиндан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди. Тажрибали мутахассис жамоасининг илк бўлимдаги устунлиги ва режа қандай амалга ошгани ҳақида гапирди.
Учрашув ҳақида Бердиевнинг таъкидлашича, «аждарлар» баҳснинг биринчи ярмида анча мазмунли ва кучли футбол намойиш этишган. Айнан мана шу фаоллик эвазига дарвозани ишғол қилишдан ташқари, кўплаб хавфли вазиятлар ҳам юзага келтирилган.
Иккинчи бўлим ва рақиб босими Таймлар оралиғида вазият бироз ўзгарганини мураббий яшириб ўтирмади. Унинг айтишича, иккинчи бўлимда ташаббус мезбонлар томонига ўтиб кетган бўлса-да, «Насаф» футболчилари ирода кўрсатиб, муҳим ғалабани сақлаб қолишган.
Асосий вазифа «Бизнинг асосий мақсадимиз рақибнинг хавфли ҳужумчиларини зарарсизлантириш эди ва ўйлайманки, йигитлар бу вазифани аъло даражада уддалашди. Ғалаба билан барча мухлисларимизни табриклайман ва футболчиларга миннатдорчилик билдираман», — дея қўшимча қилди Бердиев.