Россия ҳарбийлари Украина қурол-яроғ заводининг ишлаб чиқариш бинолари ва Украина Қуролли кучларининг ўқ-дорилар омборларига зарба берди. Бу ҳақда Россия Мудофаа вазирлиги хабар бермоқда.
"Ҳарбий аэродромнинг инфратузилма объектлари ва Украина ҳарбий-саноат комплекси қурол-яроғ ишлаб чиқарувчи корхонасининг ишлаб чиқариш бинолари шикастланган”, — дейилади хабарда.
Бошқа нишонларга ҳужумчи дронлари ишлаб чиқариладиган устахоналар, украиналик жангарилар учун таъминот базаси ҳамда ракеталар ва ўқ-дорилар омборлари ҳам киритилган. Бундан ташқари, 157 та ҳудудда душманнинг ишчи кучи ва техникаси жамланган. Зарбаларда оператив-тактик авиация, дронлар, ракета кучлари ва артиллерия иштирок этди.
Сўнгги 24 соат ичида, Мудофаа вазирлиги қўшимча қилганидек, душман Россиянинг Донбассни ҳимоя қилиш бўйича махсус операцияси олиб бораётган ҳудудларда 1250 дан ортиқ жангарисини йўқотди.