Armaniston parlamenti spikeri mamlakatning ikkinchi va uchinchi prezidentlarini "siyosiy murdalar" deb atadi
Armaniston parlamenti spikeri Alen Simonyan mamlakatning uchta sobiq prezidentini saylanmagan uchlik deb atadi.
Bu haqda mahalliy matbuot xabar bermoqda.
Qolaversa, ular Armanistonning sobiq prezidentlari emas, ular Armaniston prezidenti etib saylanmagan, Levon Ter-Petrosyan esa 1996 yilda saylanmagan", — dedi u jurnalistlar bilan suhbatda.
Simonyan Armanistonning ikkinchi va uchinchi prezidentlarini ham "siyosiy murdalar" deb atadi.
Bosh vazir Nikol Pashinyan parlamentdagi "hukumat soati" chog‘ida sobiq prezidentlar uni kapitulyator deb atashganini aytdi. U yana bir bor Levon Ter-Petrosyan, Robert Kocharyan va Serj Sarkisyanni bahslarga taklif qildi va tajovuzkor ohangda "ularni devorga itarib yuborishini" aytdi. Pashinyan "siyosiy murdalar qoldiqlari" devordan yulib olinishini da’vo qildi.
Simonyan Pashinyanning so‘zlarini tasdiqlashini aytdi. Bundan tashqari, u sobiq prezidentlar idoralarining Pashinyan nutqiga javobi munosabati bilan sobiq davlat rahbarlarining faqat bitta yo‘li – debatlar borligini ta’kidladi: "Uch nafar sobiq prezidentdan birortasi qiziqarli bahslarga borishi mumkinmi? Biz ularning barchasini yaxshi bilamiz", — dedi parlament spikeri.