Президент Владимир Путин чет элликлар бармоқ излари ва тиббий кўрикдан ўтган тақдирда патентсиз ишлашини мумкин қилувчи фармонни имзолади.
"Россия Путинга қарши" юриши бошланди.
Испаниялик собиқ ҳимоячи Хавьер Дорадо 48 ёшида вафот этди.
Бу ҳақда "Ҳудуд" информацион дастури хабар бермоқда.
АҚШ Ҳукумат самарадорлиги департаменти (DOGE) раҳбари Илон Маск мамлакат коррупция ва ортиқча сарф-харажатлар туфайли банкротлик хавфи остида эканини айтди.
Ўзбекистон мусулмонлар идораси рамазон ойи нима учун 29 кун бўлгани юзасидан тушинтириш берди.
Мянманинг иккинчи йирик шаҳри Мандалайдаги қутқарув хизмати ходими BBC'га талофат жуда катта эканлигини билдирди.
Бу Киев режимининг ҳеч қандай келишувга қодир эмаслигини исботлайди, деб қўшимча қилди ТИВ расмий вакили.
Депутат Шамсаил Саралиевнинг сўзларига кўра, Россия ўзининг 43 нафар ҳалок бўлган ҳарбий хизматчиларининг жасадларини қайтарган.
Бангкокда эса қурилаётган 30 қаватли осмонўпар бинанинг қулашидан камида бир ишчи ҳалок бўлди, 80 дан ортиқ одамнинг тақдири ҳали номаълум.
Банкокда зилзила магнитудаси 5 баллга, Мянмадаги эпицентрда эса 7,7 баллга тенг бўлди.
Атмосфера ҳавосининг ифлосланишининг олдини олиш ва атроф-муҳитга етказиладиган зарарни камайтириш мақсадида қудуқ ёқилган.
Маълумотларга кўра, ёнғин натижасида бир қанча тарихий ёдгорликлар, жумладан, минг йилдан ортиқ тарихга эга бўлган қадимий ибодатхона вайрон бўлди.
Қутқарув хизматларининг хабар беришича, камида бир киши жиддий жароҳатланган ва вертолётда касалхонага етказилган.
Бахтсиз ҳодиса шаҳарнинг тарихий марказига яқин Мураззи ҳудудида содир бўлган.
Ҳозирда мазкур шахсларга нисбатан Жиноят Кодексининг 168-моддаси билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Шаҳар мэрининг айтишича, меҳмонхона аввалги текширувларда аниқланган камчиликлар туфайли ёпилган эди.
Ҳукумат ёмғир ёғишига умид қилмоқда
Маълумотларга кўра, самолётлардан бири ўрмонга, иккинчиси маҳаллий цемент заводи ҳудудига қулаб тушган.
2023 йил ноябрида Дублинда тартибсизлик юз берган кечада UFC жангчиси Конор Макгрегор X тармоғида мигрантлар борасида ёзган нарсалар диққат билан ўрганилмоқда.
Tesla корпорацияси бош директори Илон Маск 2025 йил якунига қадар беш минг дона Optimus роботи ишлаб чиқарилишини эълон қилди.
Бу ҳақда Эври коммунаси прокурори Грегуар Дуленга таяниб, “Франс Пресс” агентлиги хабар бермоқда .
Музокаралар тафсилотлари ошкор этилмади.