“Олий бош қўмондон” давлат стипендияси жорий этилади
Бунда ғолиб бўлган битирувчи ёшлар давлат олий таълим муассасаларининг олимпиада йўналишига мос ва турдош таълим йўналишларига имтиҳонларсиз қўшимча давлат гранти асосида ўқишга қабул қилинади.
Супер янгилик! Халқаро фан олимпиадаси ғолибларига салкам 1 млрд сўм пул мукофоти берилади!
“Ўзбекистон Республикаси Президентининг ёшлар билан очиқ мулоқотида белгиланган вазифаларни амалга оширишга доир чора-тадбирлар тўғрисида” ги Президент фармони қабул қилинди.
“Ўткан кунлар” корейс тилига таржима қилинади
Ўзбек мумтоз адабиётининг ёрқин намунаси бўлган “Ўткан кунлар” асари ҳозирги замон ўқувчиси учун ҳам ўзбек миллатидаги ўзлик ва тарихий ҳақиқатни англашда муҳим манбаа бўлиб қолмоқда.
Контракт тўлиқ тўланмаса, талабани якуний ёки оралиқ имтиҳонларга киритмаслик мумкинми?
Агар талаба умуман контракт тўламаса, уни талабалар сафидан четлатиш мумкин, холос.
Педагог ходимларга 1 октябрь муносабати билан бериладиган мукофот пули оширилди
Янги тартибга кўра, ПФ-51-сонли фармон асосида бу миқдор 75% га оширилди.
Юридик кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институтининг асосий вазифалари белгиланди
Шунингдек, Институтда 2025 йил 1 майдан оилавий медиация ишлари бўйича фуқаролар йиғини раислари профессионал медиаторликка бепул ўқитилади.
Буюк Британия мактаб дастурига аудиокитобларни киритмоқчи
Миллий саводхонлик жамғармаси томонидан ҳар йили 37 минг британиялик мактаб ўқувчилари ўртасида ўтказилган сўров шуни кўрсатдики, болаларнинг атиги 34,6%и бўш вақтларида китоб очишади.
Трамп Таълим вазирлигини тугатиш тўғрисидаги фармонни имзолади
Имзоланиш Оқ уйдан C-SPAN орқали транслятсия қилинди.