The Korea Times nashrining xabar berishicha, LG o‘zining Moskva yaqinidagi zavodida ishlab chiqarish jarayonini qisman qayta tiklagan. Kompaniya vakiliga ko‘ra, bu qaror 2022 yilda urush boshlanganidan beri bekor turgan ishlab chiqarish quvvatlarining eskirishining oldini olish maqsadida qabul qilingan. Zavodga yangi materiallar yetkazilmagan, faqat mavjud zaxiralardan foydalanilmoqda.
"LG kompaniyasi vaziyatga ehtiyotkorlik bilan yondashmoqda, chunki urush hali tugamagan. Biz voqealarni diqqat bilan kuzatib bormoqdamiz va sanksiyalar bekor qilinganidan so‘ng ish jarayoni qayta tiklanishi mumkin", — deya ma’lum qildi LG Electronics rahbari Cho Ju Van.
The Korea Times'ga ko‘ra, Hyundai ham Rossiya bozoriga ehtimoliy qaytish imkoniyatini o‘rganmoqda. Samsung’ning Rossiyadagi faoliyati tiklanishi borasida esa hozircha ma’lumot yo‘q.