Germaniya poytaxtida Falastinni qo‘llab-quvvatlash mitingi bo‘lib o‘tdi
Germaniyaning poytaxti Berlinda Falastinni qo‘llab-quvvatlash uchun miting bo‘lib o‘tdi.
Shahardagi Falastin tashkilotlarining chaqirig‘i bilan Potsdamer Platz maydonida to‘plangan yuzlab odamlar Falastin bilan birdamlik bildirdi.
Mitingda Falastin bayroqlari ochildi va ishtirokchilar "Falastinga erkinlik", "Isroil terrorchi davlat", "Isroil bolalar qotili", "Germaniya qurol yetkazib beradi, Isroil o‘ldiradi" shiorlarini aytishdi.
Ma’ruzalarda Isroilning G‘azoda genosid sodir etayotgani va butun dunyo bu jinoyatni bilib turib kuzatayotgani ta’kidlandi.
Nutqlarda, shuningdek, G‘azoda sodir bo‘layotgan voqealarni "ikki tomonlama to‘qnashuv" deb atashda davom etayotganlarning yolg‘onchi va sherik ekani ta’kidlandi. "Qurol yetkazib berish, diplomatik niqob va Falastin bilan birdamlik ovozlarini muntazam ravishda bostirish Germaniyani haydash va zo‘ravonlik siyosatining faol tarafdoriga aylantiradi. Isroil bilan har bir qurol-yarog‘ bitimi, xalqaro institutlarda Isroil hukumatini qo‘llab-quvvatlash va namoyishlarni taqiqlash Germaniya hukumatining yerlarni egallab olish, haydash va genosidga ko‘z yumayotganini anglatadi", deyiladi bayonotda.