Bangkok metrosi zilziladan so‘ng o‘z faoliyatini tikladi
Myanmadagi zilziladan so‘ng Bangkok metrosi o‘z faoliyatini qayta tikladi, uning silkinishi Tailand poytaxtida ham sezildi.
Bu haqda "TASS" muxbiri xabar bermoqda.
Ertalab metro bekatlari gavjum emas edi; Ish qayta boshlanganidan so‘ng birinchi yo‘lovchilar, asosan, jazirama boshlanishidan oldin shaharni o‘rganishga shoshilayotgan sayyohlar bo‘ldi. Yer usti va yer osti metro liniyalari ishlaydi, ikkitadan tashqari - Pushti va Sariq. Mutaxassislar tekshiruvdan o‘tkazilgach, ular bo‘ylab harakatlanish tez orada tiklanishi kutilmoqda.
Satxon shahrining biznes okrugida osmono‘par binolardagi jamoat liftlari, ham ofis binolari, ham turar-joy binolari xavfsizlik nuqtai nazaridan ishlamaydi. Shu munosabat bilan boshqaruv kompaniyalari odamlarning yuqori qavatlarga chiqishi uchun yong‘in va texnik liftlarni ishga tushirdi. Ba’zi uylarga kirish vaqtini, ismingizni va telefon raqamingizni yozishingiz kerak bo‘lgan maxsus shaklni imzolash orqali kirish mumkin.
"Vaziyat normal holatga qaytgunga qadar binoga kelgan va chiqayotgan odamlarning hisobini yuritamiz. Hozirda bino zilzila oqibatlaridan tozalanmoqda", - dedi biznes markazlaridan birining qo‘riqchisi.
Eslatib o‘tamiz, Bangkokdagi zilzila oqibatida 10 kishi halok bo‘lgan edi.