Har kim o‘zicha ramazon doim o‘ttiz kun bo‘ladi, deb hukm chiqarishi aslo to‘g‘ri emas — Musulmonlar idorasi
Ramazon oyi 29 kunlik bo‘lib kelgan taqdirda ham biz oyat va hadislarga muvofiq bir oy mukammal ro‘za tutgan bo‘lamiz...
Buyuk Britaniya ta’lim tizimini endi musulmon rahbar nazorat qiladi
Ofsted — Angliya ta’lim standartlari bo‘yicha mas’ul organga ilk bor musulmon rahbar tayinlandi.
Makkada Qur’on muzeyi ochildi
Makka shahrining Hiro hududida mahalliy aholi va ziyoratchilarning diniy, madaniy bilimi va tajribasini oshirish maqsadida Qur’oni Karim muzeyi ishga tushirildi.
Har yili minglab mahbuslar qamoqxonada Islomni qabul qilmoqda: "Men insoniyligimni qayta topdim"
AQShda har yili o‘n minglab mahbuslar qamoqda Islomga kirayotgani kuzatilmoqda. "CBS Mornings" telekanalining "Lisa Ling bilan ruhiyat holati" turkumining so‘nggi qismi nima uchun bu din panjaralar ortidagi ko‘pchilikni o‘ziga jalb qilayotganini o‘rgandi.
O‘zbekistonda tarovih namozi o‘qiladigan vaqtlar e’lon qilindi
Tarovih namozi xufton namozidan so‘ng boshlanadi.
Ozod etilgan isroillik asir dunyoni larzaga solgan bayonot berdi
O‘tgan hafta oxirida ozod etilgan isroillik asir Aleksandr Turbanovning o‘zini asirlikda tutgan HAMASga murojaati dunyoni larzaga soldi.
O‘zbekiston Ramazon oyining boshlanish sanasini rasman e’lon qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti "Muborak Ramazon oyini munosib tarzda o‘tkazish to‘g‘risida"gi qarorini imzoladi.
Ramazon — 2025: Qozog‘istonda fitr sadaqasining miqdori tasdiqlandi
Qozog‘iston musulmonlari diniy boshqarmasi qo‘shma fatvoga muvofiq, Ramazon oyi 1 martdan boshlanishini ma’lum qildi.
Londonda Qur’onni yoqib yubormoqchi bo‘lgan erkak kaltaklandi
Londondagi Turkiya konsulligi oldida Qur’onni yoqib yubormoqchi bo‘lgan faolga hujum qilindi.
Qozog‘iston janubida spirtli ichimliklar taqiqlanganidan so‘ng jinoyatlar to‘xtadi
Qozog‘iston janubidagi Turkiston viloyatining 27 qishlog‘ida spirtli ichimliklar taqiqlanganidan keyin jinoyatlar to‘xtadi.
Qozog‘istonda Ramazon oyi 1 martdan boshlanadi
Starbucks, Amerika qahva giganti, yaqin vaqtlarda noma’lum miqdordagi korporativ ish o‘rinlarini qisqartirish rejasini e’lon qildi.