Октагон лигаси менежери Султан Жакупов ўзбек MMA жангчилари Одилхон Камолов ва Ҳумоюн Тўхтамуродовни шахсий низоларини профессионал жанг орқали ҳал қилишга чақирди. Бу ҳақда Sportnews нашри хабар берди.
Камолов ва Тўхтамуродов енгил вазн тоифасида жанг қилади. Уларнинг тортишуви 2022 йилда бошланган, ўшанда Одилхон бир ток-шоуда Ҳумоюнни жангга чақирган. Шундан сўнг кўча жанжали вақтида Тўхтамуродов Камоловга тарсаки туширган. Шу вақтдан бери уларнинг эҳтимолий жанги ҳақидаги гап-сўзлар тўхтамай келмоқда. Одилхон вақти-вақти билан Ҳумоюн билан жанг қилиш истагини билдирса, Тўхтамуродов доимо ўз ҳамюрти билан октагонга чиқишни истамаслигини айтиб келган.
Кўпчилик менга Одилхон Камолов ва Ҳумоюн Тўхтамуродов ўртасидаги баҳсли вазият ҳақидаги видеоларни юбормоқда. Шахсан ўзимнинг фикрим шуки, ушбу спортчилар муаммони Octagon лигасида ҳал қилиши керак. Агар улар исташса, ушбу жангни Тошкентда ўтказишимиз мумкин. Агар Ҳумоюн рози бўлса, Одилхон жанг қилишга тайёр. Ҳозир вазият шундай ривожланяптики, ҳаммасини кўчада ҳал қилишмоқда. Лекин бу нотўғри, ўзини ҳурмат қилган спортчи бундай қилмайди. Мен йигитларни ортиқча баҳсларни тўхтатиб, октагонда жанг қилиб, бу масалани ёпишга чақираман. Агар Ҳумоюн рози бўлса, бу жанг, албатта, бўлиб ўтади, деди Жакупов.
Эслатиб ўтамиз, Octagon лигасининг май ойидаги турнири Тошкентда ўтказилиши режалаштирилган.