Амур вилоятидаги завод қурилишида ишлаш учун 346 нафар фуқаро жўнаб кетди
Бугунги кунда Ташқи меҳнат миграцияси агентлиги томонидан аҳоли бандлигини таъминлаш, айниқса, хорижий мамлакатлардаги вақтинча ишсиз қолган юртдошларимизни ва карантин чекловлари сабабли чет элга ишга кетолмаган фуқароларни хорижга ишга жалб қилишга алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Хусусан, жорий йилнинг август ойида Россия Федерациясининг Нефть ва газ илмий-тадқиқот ва лойиҳалаштириш институти раиси ўринбосари Д.Мишченко бошчилигида қатор иш берувчи компаниялар вакилларидан иборат делегациянинг мамлакатимизга ташрифи доирасида фуқароларимизни йирик қурилиш объектларига ишга жалб қилиш, улар учун қулай шароитлар яратиш ва бошқа масалалар бўйича келишиб олинган эди.
Ушбу келишувга мувофиқ, бугун 346 нафар юртдошимиз Россиянинг Амур вилоятидаги газни қайта ишлаш заводи қурилишида ишлаш учун чартер рейс орқали жўнаб кетди.
Уларнинг транспорт, овқатланиш, патент ва яшаш харажатлари, агарда ишчида касаллик аниқланса, унинг даволаниши иш берувчи компаниялар томонидан таъминланиши, шунингдек, ойлик иш ҳақи ўртача 40-60 минг рублни ташкил этиши белгиланган.
Юртдошларимиз 14 кунлик карантиндан сўнг белгиланган эпидемиологик талаблар ва карантин чекловларига риоя қилган ҳолда қурилиш объектларида иш бошлайди.
Таъкидлаш жоизки, йил якунига қадар 5 мингга яқин фуқароларимизнинг мазкур завод қурилишга ишга жалб қилиниши режалаштирилган.
Матнда хатолик топсангиз, ўша хатони белгилаб, бизга жўнатинг (Ctrl + Enter).
Бўлимга тегишли қизиқарли хабарлар
Фикр билдириш учун қайдномадан ўтишингиз сўралади ва телефон ракамни тасдиклаш керак булади!
Россия аэропортида ўзбекистонликлар қўлга олинди
Ҳозирда уларга нисбатан жиноят иши қўзғатилган.
Сурхондарёда помидорни шпаклёвкага "айлантиришди"
Олиб борилган тезкор тадбирлар давомида аниқланишича, транзит тартибида қўшни давлатга чиқиб кетиши лозим бўлган 20 тоннадан зиёд помидор ноқонуний равишда Термиз туманидаги омборлардан бирига тушириб қолдирилган.
Месси ва Роналду бир клубда ўйнаши мумкин
Бу ҳақда Goal.com хабар бермоқда.
Расман! Ўзбекистонда Рамазон ҳайити қачон нишонланиши маълум бўлди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Муборак Рамазон ҳайитини нишонлаш тўғрисидаги қарори имзоланди.
Криштиану Роналду мусулмон аҳлига мурожаат йўллади
Саудия Арабистонининг "Ан-Наср" клубининг португалиялик юлдуз ҳужумчиси Криштиану Роналду мусулмон аҳлини Ҳайит байрами билан табриклади.
Украиналик асир: "Украина Қуролли кучлари қарийб уч йилдан бери хорижий снарядлардан фойдаланиб келмоқда"
Александр 2022 йилнинг ёзидан бери Донецк йўналишидаги ҳарбий амалиётларда қатнашган ва Угледар яқинидаги ўрмон плантациясида таслим бўлган.
Хонанда Феруза Каримова салкам 42 миллион сўм жаримага тортилди
Бу ҳақда Адлия вазирлиги ҳузуридаги Интеллектуал мулк департаменти маълум қилди.
АҚШ мудофаа вазирининг қўлида арабча ёзилган татуировка борми?