Qo‘qon shahrida avtomashina salonidan pullarni o‘g‘irlagan shaxs qo‘lga tushdi
Mazkur holat yuzasidan Qo‘qon shahar IIB huzuridagi tergov bo‘limi tomonidan jinoyat kodeksining 169-moddasi 1-qismi (o‘g‘irlik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Qo‘qon shahrida tanishini aldagan shaxsga jinoyat ishi qo‘zg‘atildi
Mazkur holat yuzasidan Qo‘qon shahar IIB huzuridagi tergov bo‘limi tomonidan Jinoyat kodeksining 168-moddasi 3-qismi «b» bandi (firibgarlik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Qo‘qon shahrida taqiqlangan vositani yonida saqlagan shaxs aniqlandi
Bu haqda Farg‘ona viloyati IIB Axborot xizmati xabar berdi.
Qo‘qon shahrida “Spark” avtomashina salonidan pul o‘g‘irlagan shaxs aniqlandi
Olib borilgan tezkor surishtiruv ishlari davomida ushbu jinoyatni I.B sodir etganligi aniqlanib, tergov harakatlari olib borilmoqda.
Qo‘qon shahrida giyohvandlik moddalarini saqlagan shaxs qo‘lga tushdi
Qo‘qon shahrida Koreyaning ilg‘or qurilish texnologiyalari asosida “Hanshin Park City” shaharchasi barpo etishga kirishilmoqda
Viloyat hokimi Xayrullo Bozorov Koreyaning “Hanshin Engineering & Construction Co Ltd.” rahbari Choy Mun Kyu boshchiligidagi delegasiyani qabul qildi.
Qo‘qonda 5 ta yonma-yon uyda yong‘in yuz berdi
Farg‘onada viloyati Qo‘qon shahrida bir xonadonning tom qismida boshlangan yong‘in yana 4 ta uyga tarqalib ketdi. Bu haqda viloyat Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Matbuot xizmati xabar bermoqda.
Qo‘qondagi choyxonada sodir etilgan jinoyat bo‘yicha 36 kishiga sud hukmi o‘qildi. 1 kishiga qidiruv e’lon qilingan
Hukm e’lon qilingandan so‘ng sudya hukm mazmuni, sudda keltirilgan ayrim vajlar bilan qo‘shilmaslik sabablari, jazo tayinlashda e’tiborga olingan holatlar va hukmdan norozi taraflarning shikoyat qilish huquqlarini tushuntirdi.
Qo‘qonda janjal vaqtida uch kishiga o‘qotar quroldan o‘q uzildi
Mazkur holat yuzasidan JKning 25, 97-moddasi 2-qismi "a, p" bandlari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Qo‘qonda ota-bola qarindoshini pichoqlab, murdani o‘z xonadoni hovlisiga ko‘mdi
Holat yuzasidan 1 noyabr kuni shahar prokuraturasi tomonidan A.X va Y.X.ga nisbatan Jinoyat kodeksining 97-moddasi 2-qismi «p» bandi (Bir guruh shaxslar tomonidan qasddan odam o‘ldirish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Yana is gazidan zaharlanish: Qo‘qonda 3 kishi halok bo‘ldi
Aniqlanishicha, dudburon va qozon orasi ochilib qolgan.
Qo‘qon hokimligi «Katta» qabristoni haqidagi xabarga munosabat bildirdi
Xabarlarda qabriston devorlari nurab qulay deb qolgani, hatto jasadlar suyagi ko‘rinib qolgani aytilgan. Shuningdek, qabristonga chegaradosh yerda mahalla bolalari o‘ynashi, ularni devor bosib qolishidan odamlar xavotirda ekanligi bildirilgan.
Prezident Qo‘qon va Marg‘ilonni har tomonlama yangilashda uch yo‘nalish muhim ahamiyatga ega ekanini ta’kidladi
Yig‘ilishda joriy yil yanvar-sentyabr oylarida eksport va investisiya prognoz ko‘rsatkichlarining ijrosi holati hamda yil yakuni bo‘yicha ushbu yo‘nalishlarda amalga oshirilishi zarur bo‘lgan choralar ham ko‘rib chiqildi.
Ro‘molli o‘quvchilar ro‘yxati tuzilayotgani tasdiqlandi
Dinga, ro‘mol o‘rashga qiziqadigan o‘quvchilar ro‘yxatini tuzishdan maqsad esa "ular o‘rtasida ekstremistik g‘oyalar tomir otishining oldini olish, muqaddas dinimizning asl mohiyatini tushuntirish, yoshlarning bilim olishga qiziqishlarini oshirish"dir.
Ziroatxon Mirziyoyeva Qo‘qonda O‘zbekiston Qahramoni Lola Murotova bilan uchrashdi
Shuningdek, tadbirda Prezidentning oila a’zolari ham qatnashdi.
Qo‘qon Butunjahon hunarmandlar shaharlari ro‘yxatiga kiritildi
Kaddumi xonim o‘z nutqida yig‘ilganlarga xalq-amaliy san’atini qo‘llab-quvvatlayotganliklari hamda xalq-amaliy san’atni rivojlantirish davlat dasturiga kiritganliklari uchun samimiy minnatdorchilik bildirdi.
Shavkat Mirziyoyev Qo‘qonda o‘tayotgan Xalqaro hunarmandchilik festivalining ochilish marosimida ishtirok etish jo‘nab ketdi
Davlat rahbari matbuot xizmati xabariga ko‘ra, tashrif davomida, shuningdek, Qo‘qon va Marg‘ilon shaharlarida sanoatni kompleks rivojlantirish borasidagi sa’y-harakatlar bilan tanishish mo‘ljallangan.
Xudoyorxon qarorgohida Xalqaro hunarmandchilik festivali o‘tkaziladi
Ilk bor o‘tkazilayotgan mazkur Festival milliy va jahon madaniyati, amaliy san’atining eng yorqin namoyandalari, mohir, qo‘li gul hunarmand ustalarini bir joyga jamlamoqda.
Farg‘onada Matiz yonib ketdi (+video)
ng‘in oqibatida Matiz to‘liq yonib ketgan. Hozircha yong‘in sababi, tan jarohati olganlar va halok bo‘lganlar haqida ma’lumot yo‘q.
Qo‘qondagi to‘yxonada pichoqbozlik sodir bo‘ldi
28 avgust, chorshanba kuni Farg‘ona viloyatining Qo‘qon shahrida yashovchi 21 yoshli I.S. mast holda Buvayda tumanida joylashgan «Gulsanam» to‘yxonasida o‘zaro janjal oqibatida 25 yoshli S.T.ni pichoq bilan jarohatlagan.
Qo‘qonda yangi universitet tashkil etildi
Universitet nodavlat oliy ta’lim tashkiloti hisoblanib, ta’lim faoliyati 2019/2020-o‘quv yilidan boshlanadi.
Qo‘qondagi maxsus kollej xodimlari nimada ayblanmoqda?
Qo‘qondagi maxsus qizlar kollejining qo‘lga olingan to‘rt xodimidan ikki nafari jinsiy zo‘ravonlikda ayblanmoqda.
Qo‘qonlik erkak avval ayolini, so‘ng o‘zini pichoqladi
Qo‘qon shahrida yashovchi D.A. otasi I.A.ning uyida turmush o‘rtog‘i bilan «san-man»ga bordi. Bu haqda IIV jamoatchilik va OAV bilan aloqalar boshqarmasi xabar berdi.
Qo‘qonda o‘z do‘stini 293 mln so‘mga «uxlatgan» shaxs qo‘lga olindi
Farg‘ona viloyatining Qo‘qon shahrida jinoyat yuz berdi, deb xabar qilmoqda O‘zbekiston Respublikasi IIV Jamoatchilik va ommaviy axborot vositalari bilan aloqalar boshqarmasi.