Охирги 24 соат ичида Украина томони Киевнинг зарбаларни тўхтатиш ҳақидаги баёнотларига қарамай, яна Россия энергетика объектларига ҳужум қилди. Бу ҳақда Россия мудофаа вазирлиги маълум қилди.
"Киев режимининг Россия энергетика объектларига зарба беришни тўхтатиш ҳақидаги баёнотларига қарамай, сўнгги 24 соат ичида Украина Қуролли кучлари энергетика инфратузилмасига зарба беришда давом этди", - дея таъкидлади Россия ҳарбий бошқармаси.
26 март куни Брянск вилоятида Украина қуролли кучлари учувчисиз самолётдан "Россети Center" ПЖСС филиалига ҳужум қилиш учун фойдаланди, натижада юқори вольтли линия узилиб, Климовский туманидаги истеъмолчиларга электр таъминоти узилиб қолди.
Бундан ташқари, 27 март куни Брянск вилоятида эрталаб соат еттида "Россети Center" ЁАЖ филиали - Брянскенерго объектини мақсадли артиллерия ўққа тутилиши натижасида трансформатор подстансияси тўлиқ ишдан чиқди.
Шунингдек, Россия Мудофаа вазирлигининг хабар беришича, 26 март куни соат 17:00 атрофида Россия ҳаво ҳужумидан мудофаа тизимлари Қрим ҳудуди узра Тарханкут бурни ҳудудида, Глебовское эр ости газ омборининг ер усти жиҳозлари нишони бўлган Украина самолёт типидаги учувчисиз учоқни уриб туширди.