Бангкок метроси зилзиладан сўнг ўз фаолиятини тиклади
Мьянмадаги зилзиладан сўнг Бангкок метроси ўз фаолиятини қайта тиклади, унинг силкиниши Таиланд пойтахтида ҳам сезилди.
Бу ҳақда "ТАСС" мухбири хабар бермоқда.
Эрталаб метро бекатлари гавжум эмас эди; Иш қайта бошланганидан сўнг биринчи йўловчилар, асосан, жазирама бошланишидан олдин шаҳарни ўрганишга шошилаётган сайёҳлар бўлди. Ер усти ва ер ости метро линиялари ишлайди, иккитадан ташқари - Пушти ва Сариқ. Мутахассислар текширувдан ўтказилгач, улар бўйлаб ҳаракатланиш тез орада тикланиши кутилмоқда.
Сатхон шаҳрининг бизнес округида осмонўпар бинолардаги жамоат лифтлари, ҳам офис бинолари, ҳам турар-жой бинолари хавфсизлик нуқтаи назаридан ишламайди. Шу муносабат билан бошқарув компаниялари одамларнинг юқори қаватларга чиқиши учун ёнғин ва техник лифтларни ишга туширди. Баъзи уйларга кириш вақтини, исмингизни ва телефон рақамингизни ёзишингиз керак бўлган махсус шаклни имзолаш орқали кириш мумкин.
"Вазият нормал ҳолатга қайтгунга қадар бинога келган ва чиқаётган одамларнинг ҳисобини юритамиз. Ҳозирда бино зилзила оқибатларидан тозаланмоқда", - деди бизнес марказларидан бирининг қўриқчиси.
Эслатиб ўтамиз, Бангкокдаги зилзила оқибатида 10 киши ҳалок бўлган эди.