25 февраль ҳолатига кўра бозорлардаги нарх-наво маълум қилинди
Давстатқўм мамлакат ҳудудларидаги марказий деҳқон бозорларида 2020 йил 25 февраль куни кузатув ўтказиб, алоҳида турдаги озиқ-овқат маҳсулотларининг минимал-максимал нархларини келтирди.
Мол гўшти (суяксиз гўштидан ташқари) 36 000 сўмдан 57 000 сўмгача (кг)
Кузатув натижасига кўра, 1 кг мол гўштининг (суяксиз гўштидан ташқари) минимал нархи Тошкент шаҳрининг «Эски жўва деҳқон бозори»да қайд этилган (36 000 сўм). Мол гўштининг максимал нархи эса Тошкент шаҳрининг «Миробод деҳқон бозори»да кузатилди (57 000 сўм).
Қўй гўшти 39 000 сўмдан 68 000 сўмгача (кг)
Қўй гўштининг минимал нархи кузатув натижасига кўра, Тошкент шаҳрининг «Қўйлиқ деҳқон бозори» ва «Миробод деҳқон бозори»да (39 000 сўм) рўйхатга олинган. Максимал нархи эса Тошкент шаҳрининг «Олой деҳқон бозори» ва «Миробод деҳқон бозори»да (68 000 сўм) кузатилди.
Картошка 1 200 сўмдан 5 000 сўмгача (кг)
Олиб борилган кузатув натижаларига кўра, картошканинг минимал нархи Тошкент шаҳрининг «Эски шаҳар деҳқон бозори» ва «Фарҳод деҳқон бозори» да қайд этилган (1 200 сўм). Максимал нархи эса Тошкент шаҳрининг «Олой деҳқон бозори»да (5 000 сўм) қайд этилди.
Пиёз 1 500 сўмдан 4 000 сўмгача (кг)
Кузатув натижасига кўра, пиёз маҳсулотининг минимал нархи Жиззах шаҳрининг «Жиззах марказий деҳқон бозори»да (1 500 сўм) кузатилди.
Максимал нархи эса Урганч шаҳрининг «Урганч марказий деҳқон бозори»да ва Тошкент шаҳрининг «Олой деҳқон бозори» ва «Миробод деҳқон бозорлари»да кузатилди (4 000 сўм).
Сабзи 700 сўмдан 4 500 сўмгача (кг)
Сабзи маҳсулотининг минимал нархи кузатув натижасига кўра, Урганч шаҳрининг «Урганч марказий деҳқон бозори»да (700 сўм) қайд этилган. Максимал нархи эса Тошкент шаҳрининг «Олой деҳқон бозори»да (4 500 сўм) кузатилди.
Тухум 4 000 сўмдан 10 000 сўмгача (10 дона)
Тухум маҳсулотининг кузатув натижасига кўра, минимал нархи Тошкент шаҳрининг «Фарҳод деҳқон бозори» ва «Қўйлиқ деҳқон бозори»да кузатилди (4 000 сўм). Максимал нархи эса Тошкент шаҳрининг «Олой деҳқон бозори»да қайд этилган (10 000 сўм).
Гуруч 3 800 сўмдан 18 000 сўмгача (кг)
Кузатув натижаларига кўра, Гуруч маҳсулотининг минимал нархи Нукус шаҳрининг «Нукус деҳқон бозори»да рўйхатга олинган («Нукус» навли гуруч 3 800 сўм). Максимал нарх эса Тошкент шаҳрининг «Миробод деҳқон бозори»да кузатилди («Лазер» навли гуруч 18 000 сўм).
Ўсимлик ёғи 8 000 сўмдан 13 500 сўмгача (1 л)
Ўсимлик ёғи маҳсулотлари кузатув натижасига кўра, минимал нархи Андижон шаҳрининг «Андижон шаҳар марказий деҳқон бозори»да (маҳаллий пахта ёғи 8 000 сўм) кузатилди. Максимал нархи эса Чирчиқ шаҳрининг «Чирчиқ деҳқон бозори» ҳамда Тошкент шаҳрининг «Олой деҳқон бозори», «Фарҳод деҳқон бозори» ва «Миробод деҳқон бозори»да (кунгабоқар ёғи 13 500 сўм) кузатилди.
Шакар 5 500 сўмдан 6 500 сўмгача (кг)
Шакар маҳсулоти кузатув натижасига кўра, минимал нархи Навоий шаҳрининг «Саховат бозори», Тошкент шаҳрининг «Фарҳод деҳқон бозори», «Миробод деҳқон бозори», «Эски шаҳар деҳқон бозори» ва «Қўйлиқ деҳқон бозори», «Олой деҳқон бозори»да (5 500 сўм) кузатилди. Максимал нархи эса Нукус шаҳрининг «Нукус деҳқон бозори», Андижон шаҳрининг «Янгибозор деҳқон бозори» ва «Андижон шаҳар марказий деҳқон бозори», Жиззах шаҳрининг «Жиззах марказий деҳқон бозори» ва «Эски шаҳар деҳқон бозори», Самарқанд шаҳрининг «Сиёб деҳқон бозори», «Темирйўл деҳқон бозори», «Дамариқ деҳқон бозори» ҳамда Тошкент шаҳрининг «Олой деҳқон бозори» ва «Миробод деҳқон бозори»да (6 500 сўм) кузатилди.
Индонезиянинг Бали оролида туристлар учун янги қоидалар жорий этилди
Дастлаб журналист буни ҳазил деб ўйлаган, бироқ бир неча соат ўтиб АҚШ Яманга ҳужумларни бошлаб юборган.
Оқ уй Қўшма Штатлар билан "савдо номутаносиблиги" бўлган давлатларга божлар жорий этиш масаласини кўриб чиқмоқда.
Daily Mail нашрининг ёзишича, эркак энергетик ичимликлар ичишни 20 йилдан кўпроқ вақт олдин бошлаган.
ЙТҲ оқибатида тан жароҳати олган пиёдалар Асака туман тиббиёт бирлашмасига ётқизилган.
Сўнгги 5 йил ичида мигрантлар йўлида ҳалок бўлганлар сони муттасил ортиб бормоқда.
“Исроил армияси Рафаҳ шаҳридаги Тел ал-Султон, Саудия Арабистони ва ал-Берексат маҳаллаларига ҳужум қилиб, 50 мингдан ортиқ тинч аҳолини ҳаво ва артиллерия бомбалари остида қолиб кетди”, — дейилади ХАМАСНИНГ ёзма баёнотида.
Исроил давлат телевидениесининг КАН хабарига кўра, Исроил Мудофаа вазирлигининг реабилитатсия бўлими маълумотларига асосланиб, 78 минг яраланган аскарнинг ярми руҳий жароҳатдан азият чекмоқда.
Бу содир бўлиши мумкин эмас ва бўлмайди ҳам, дейди Трампнинг махсус вакили Виткофф.
Мамлакатда навбатдаги сайловлар 20-октябрдан кечиктирмай ўтказилиши керак эди. Бироқ бош вазир сайловларни эртароқ эълон қилиш ҳуқуқига эга.
Бу ҳақда сиёсий кучнинг Facebook ижтимоий тармоғидаги баёнотида айтилади.
Бу ҳақда The Wall Street Journal манбаларга таяниб хабар берди.
Италиянинг «Ювентус» футбол клуби Тиаго Моттани бош мураббийликдан истеъфога чиқарди.
Россия президенти Владимир Путин илгари Кремль эътиборидан қолган деб тахмин қилинган Сергей Беседани АҚШ билан музокараларда ёрдам беришга жалб этди.
Сербия ҳукумати Белграддаги "норозиликлар ортида турган" Ғарб махсус хизматларига "рангли инқилоб" ўтказишга йўл қўймайди.
Октагондан сиёсат майдонига. Макгрегор сиёсатга кирмоқда. Унинг имкониятлари қандай?
1000 та "олтин виза" бир кунда сотилди! Трампнинг режаси иш бердими?
Уиткоффдан кутилмаган фикр. "Путинни тушунишни хоҳласангиз, КГБга назар ташланг!"
Ҳолат 21 март куни кечки вақтда Мирзо Улуғбек туманида жойлашган Банк-молия академияси биноси олдида содир бўлган.
NOYB бундан олдин ҳам ChatGPT одамлар ҳақида нотўғри биографик маълумотларни тақдим этгани учун OpenAI устидан шикоят киритган.
7 нафар ҳарбий хизматчи қимор ўйинларида иштирок этгани учун Қуролли кучлар сафидан бўшатилган, деди Мудофаа вазири вакили Ертай Ералин
Бу ҳақда у Оқ уйда бўлиб ўтган матбуот анжуманида айтиб ўтди.
Бу ҳақда Associated Press хабар берди .
Бу ҳақда “Ўрнинг, Франция” партияси етакчиси Николя Дюпон-Аигнан Х ижтимоий тармоғида ёзди.
Бу ҳақда Украина президенти Владимир Зеленский Чехия президенти Петр Павел билан бўлиб ўтган матбуот анжуманида маълум қилди.
Бу ҳақда Сербия Ҳарбий тиббиёт академияси маълум қилди.
Бу ҳақда Халқаро миграция ташкилоти ҳисоботида айтилади.
Бу ҳақда армия матбуот хизмати хабар бермоқда, деб ёзади “Репорт” .
Хитой разведкаси 5-авлод J-35 FC-31 қирувчи самолёти ҳақида махфий маълумотлар тарқалиб кетганини тасдиқлади. Собиқ ҳарбий муҳандис Люнинг бу маълумотларни хорижий разведкага ошкор қилгани аниқланиб, у давлат сири фош этгани учун ўлим жазосига ҳукм қилинди.
Бу ҳақда Қатарнинг Al Jazeera телеканали Фаластин анклавидаги ОАВ бўлимига таяниб хабар берди.
ЦАҲАЛ шунингдек, Ғазо секторидаги ҲАМАС позицияларига авиазарба берганини тасдиқлаб, ўз мақсадини “террорчилар инфратузилмасини йўқ қилиш” деб атади.
Бу ҳақда АВС хабар бермоқда.
Исроилнинг Ғазо секторида 18 март куни яна давом этган жанглари оқибатида ҳалок бўлганлар сони 591 кишига етди, 1042 киши жароҳат олди.
Қўшма Штатлар Эрон билан боғлиқ 14 жисмоний ва юридик шахсга нисбатан санкцияларни кенгайтирди.
Ганжа шаҳрида яшовчи Жейҳун Саламов ўзи ишлаган кафеда олган пичоқ жароҳати натижасида вафот этган.
Бу ҳақда Исроил армияси баёнотида айтилади.
Бу ҳақда Оқ уй матбуот котиби Керолин Левитт маълум қилган.
Кирсти Ковентри Халқаро Олимпия қўмитасининг янги раҳбари этиб сайланди. У бир неча карра Олимпия чемпиони ва Зимбабве спорт вазири саналади.
Хитойда гиёҳванд моддалар контрабандасида айбланган тўрт канадалик қатл қилинди.
Марказий Осиё IQ пойгасига қўшилди.
Хон Юнус яқинидаги ҳалокатли ҳужумдан сўнг вайроналар остидан чақалоқ қиз қутқарилди.
Москвадан Ереванга шок сигнал – ЕИга аъзо бўлиш нималарни англатади?
Косово, Албания ва Хорватия ҳарбий иттифоқ тўғрисида уч томонлама декларация имзолади.
Айтилишича, Туркия ҳуқуқ-тартибот идоралари ижтимоий тармоқларда «провокацион постлар» жойлаштирган 261 кишини аниқлаган
Шу йилнинг январ ойида Трамп инаугурациясидан сўнг тугма Овал кабинетга қайтарилди.
Шунингдек, улар Қизил денгизда Американинг USS Harry Truman авиаташувчи гуруҳига ҳужум қилганини айтмоқда.
Мазкур ҳолат юзасидан прокуратура томонидан терговга қадар текшириш ҳаракатлари олиб борилмоқда.