12 ta viloyatdan saylangan senatorlar ro‘yxati e’lon qilindi
O‘zbekistonning 12 ta viloyatida Oliy Majlis Senati a’zoligiga vakillar saylandi.
Surxondaryodan senator bo‘lganlar:
1. To‘ra Bobolov, Surxondaryo viloyati hokimi;
2. Baxtigul Bo‘tayeva, Qiziriq tumanidagi 17-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori;
3. Bahodir Qodirov, «Surxon sanoat qurilish» kompaniyasi boshqaruvi raisi;
4. Abdug‘ani Sanginov, «O‘zbekgidroenergiya» AJ boshqaruvi raisi;
5. Arziqul Soatov, FO‘O‘BOFMB Surxondaryo viloyati kengashi raisining keksalar va faxriylar bilan ishlash bo‘yicha o‘rinbosari;
6. Abduqodir Toshqulov, Termiz davlat universiteti rektori.
Jizzaxdan senator bo‘lganlar:
1. Ergash Soliyev, viloyat hokimi;
2. Xolida Alimova, viloyat bolalar ko‘p tarmoqli bolalar shifoxonasi bosh shifokori;
3. Nazira Muxtorova, viloyat hokimining o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi;
4. Nusratullo Pardayev, kasaba uyushmalari viloyat kengashi raisi;
5. Risqul Siddiqov, Don va dukkakli ekinlar ilmiy tadqiqot institutining G‘allaorol ilmiy tajriba stansiyasi direktori;
6. Sanobar Suyarova, xalq ta’limi boshqarmasiga qarashli «Umid» maktab internati direktori.
Foto: Buxoro viloyati hokimligi matbuot xizmati
Buxorodan senator bo‘lganlar:
1. O‘ktam Barnoyev, Buxoro viloyati hokimi;
2. Abera Huseynova, respublika «Oila» ilmiy- amaliy tadqiqot markazining Buxoro viloyati boshqarmasi boshlig‘i;
3. Nurmuhammad Achilov, Olot tumanidagi «Parvoz Humo Ravnaq Trans» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi;
4. Erkin Gadoyev, respublika Moliya vazirligi departamenti direktorining birinchi o‘rinbosari;
5. Murtazo Rahmatov, «Buxoro Kotton Tekstil Klaster» paxta-to‘qimachilik klasteri ta’sischisi;
6. Shuhrat Cho‘lliyev, Olot tuman kengashi deputati, muqaddam Senatning Sud-huquq masalalari va korrupsiyaga qarshi kurashish qo‘mitasi raisining o‘rinbosari lavozimida ishlagan.
Foto: Toshkent shahar hokimligi matbuot xizmati
Toshkent shahridan senator bo‘lganlar:
1. Jahongir Ortiqxo‘jayev, Toshkent shahar hokimi;
2. Tanzila Norboyeva, 25-Sebzor saylov okrugidan deputat, avvalgi chaqiriqdagi Senat raisi;
3. Rustam Kalonov, «Nuroniy» jamg‘armasining Toshkent shahar Kengashi raisi;
4. Azamat Ziyo, O‘zFA Tarix instituti direktori;
5. Shomansur Sa’dullayev, O‘zFA O‘simlik moddalari kimyosi instituti direktori;
6. Dilorom Toshmuhammedova, «Oila» ilmiy-amaliy markazi direktori.
Foto: Farg‘ona viloyati hokimligi matbuot xizmati
Farg‘onadan senator bo‘lganlar:
1. Shuhrat G‘aniyev, Farg‘ona viloyati hokimi;
2. Lola Murotova, «Nurli Obod» fermer xo‘jaligi rahbari, O‘zbekiston Qahramoni;
3. Robaxon Mahmudova, Prezidentning Farg‘ona viloyati Xalq qabulxonasi mudiri;
4. Ibrohimjon Sultonov, «Ibrohimjon gilamlari» xususiy ishlab chiqarish korxonasi rahbari;
5. Topvoldi Xoldorov, «Nuroniy» jamg‘armasi Farg‘ona viloyati bo‘limi raisi;
6. Enaxon Siddiqova, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi Farg‘ona viloyati bo‘limi raisi.
Foto: Sirdaryo viloyati hokimligi matbuot xizmati
Sirdaryodan senator bo‘lganlar:
1. G‘ofurjon Mirzayev, Sirdaryo viloyati hokimi;
2. Hayitxon Ortiqboyeva, O‘zbekiston yozuvchilar uyushmasi Sirdaryo viloyati bo‘limi mas’ul rahbari;
3. Ulug‘bek Sotiboldiyev, «BEK Cluster» mas’uliyati cheklangan jamiyati qo‘shma korxonasi bosh direktori;
4. Anvar To‘ychiyev, Fuqarolarni o‘zini o‘zi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha Sirdaryo viloyati Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari;
5. Farhod Boqiyev, Sirdaryo viloyati Axborot va ommaviy kommunikasiyalar hududiy boshqarmasi boshlig‘i;
6. Dilfuza O‘rolova, Sirdaryo viloyati hokimining o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi.
Foto: Samarqand viloyati hokimligi matbuot xizmati
Samarqanddan senator bo‘lganlar:
1. Erkinjon Turdimov, Samarqand viloyati hokimi;
2. Rustam Xolmurodov, Samarqand davlat universiteti rektori;
3. Gavhar Alimova, viloyat hokimining o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi;
4. Hasan Normurodov, «Nuroniy» jamg‘armasi Samarqand viloyat bo‘limi raisi, O‘zbekiston Qahramoni;
5. Farmon Toshev, «Zarafshon» va «Samarkandskiy vestnik» gazetalari birlashgan tahririyati bosh muharriri;
6. Shavkat Jalolov, «Agromir Group» direktorlar assosiasiyasi Kengashi raisi.
Foto: Andijon viloyati hokimligi matbuot xizmati
Andijondan senator bo‘lganlar:
1. Shuhratbek Abdurahmonov, Andijon viloyati hokimi;
2. Ravshanbek Alimov, Tashqi ishlar vazirligining MDH davlatlari bilan ishlash boshqarmasi boshlig‘i;
3. Matluba G‘aniyeva, Andijon tumani «Orol» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi;
4. Odiljon Iminov, avvalgi chaqiriqdagi Senatning Agrar, suv xo‘jaligi masalalari va ekologiya qo‘mitasi raisining o‘rinbosari;
5. Tolibjon Madumarov, avvalgi chaqiriqdagi Senatning Qonunchilik va sud-huquq masalalari qo‘mitasi raisining o‘rinbosari;
6. Akrom G‘aniyev, «Nil-granit» MCHJ ishlab chiqarish bo‘yicha direktor o‘rinbosari.
Foto: Navoiy viloyati hokimligii matbuot xizmati
Navoiydan senator bo‘lganlar:
1. Qobil Tursunov, Navoiy viloyat hokimi;
2. Jamshid Xo‘jayev, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Navoiy viloyati Kengashi raisi;
3. Ziba To‘lekova, Tomdi tumani hokimi o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi;
4. Bahodir Sharipov, «Navoiyazot» aksiyadorlik jamiyati boshqaruv raisi;
5. Dilbar Orziyeva, Navoiy shahar «Mehribonlik uyi» direktori;
6. Ulug‘bek Fayziyev, «Zarafshon Golden Group» MCHJ ta’sischisi.
Xorazmdan senator bo‘lganlar:
1. Farxod Ermanov, Xorazm viloyati hokimi;
2. Gavhar Durdiyeva, Xorazm Ma’mun akademiyasi ilmiy ishlar bo‘yicha rais o‘rinbosari;
3. Ravshanbek Qurbonov, Respublika kardiologiya markazi direktori;
4. Farog‘at Sa’dullayeva, «Urganch milliy tikuvchilik» oilaviy korxonasi rahbari;
5. Bahodir Tajiyev, avvalgi chaqiriqdagi Senatning Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya qo‘mitasi raisi;
6. Umarbek Sharipov, «Tillo domor» xususiy korxonasi rahbari.
Qashqadaryodan senator bo‘lganlar:
1. Zoyir Mirzayev, Qashqadaryo viloyati hokimi;
2. Abdurahim Irkayev, Qarshi davlat universiteti milliy g‘oya va ma’naviyat asoslari kafedrasi dosenti;
3. Shermat Shamsiyev, «Muborak gazni qayta ishlash zavodi» MCHJ direktori;
4. Ilhom Qurbonov, «Amu-Qashqadaryo» ITXB boshlig‘i;
5. Xurshid Fozilov, Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya markazi Qarshi filiali direktori;
6. Feruza Eshmatova, avvalgi chaqiriqdagi Oliy Majlis Qonunchilik Palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo masalalari Qo‘mitasi raisi o‘rinbosari.
Namangandan senator bo‘lganlar:
1. Xayrullo Bozorov, Namangan viloyati hokimi;
2. Nosirbek Abdullaxonov, Namangan shahridagi «Anamed» diagnostika markazi rahbari;
3. Dobrix Anna, «Iftixor kiyim sanoat» MCHJ rahbari;
4. Ikromxon Najmiddinov, «Nuroniy» jamg‘armasi viloyat bo‘limi raisi;
5. Mahmudjon Parpiyev, «Namangan haqiqati» viloyat gazetasi bosh muharriri;
6. Baxtiyor Umarov, «Istiqlol tekstil dizayn» MCHJ direktori.